poniedziałek, 25 kwiecień 2022 17:11

Zaokrąglone oblicze wysp kuchennych

szklana mozaika szklana mozaika pixabay

Marzeniem wielu domowych kucharzy jest posiadanie w centrum swojej kuchni dużej wyspy. Właśnie dlatego jest to element, który bardzo często pojawia się w projektach architektów wnętrz.

Nic w tym dziwnego, umożliwia bowiem wspólne gotowanie oraz stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania, którego w kuchni zawsze brakuje.

Zaokrąglone wariacje

Klasyczne, prostokątne wyspy to rozwiązanie, które jest już na tyle powszechne, że jego zastosowanie nie uczyni z Twojej kuchni wyjątkowego pomieszczenia. Warto pomyśleć nad rozwiązaniami, które sprawią, że będzie ona unikalna tak, jak jej użytkownicy i stanie się sercem domu. Dla bardziej wymagających, którzy szukają nowych inspiracji, świetnie sprawdzą się zaokrąglone wersje wysp kuchennych. W celu nadaniu wnętrzu charakteru warto odwiedzić sklep z mozaiką. Obróbka i zdobienie zaokrąglonych powierzchni jest bardziej wymagające, niż w przypadku wysp prostokątnych. Z tym zadaniem bardzo dobrze poradzą sobie mozaiki z drobnych elementów. Okrągła wyspa to często najistotniejszy element wyposażenia kuchni, od wejścia bezsprzecznie będzie zwracał uwagę domowników i gości, należy więc zadbać o jego estetyczny wygląd.

Jakie kolory wybrać?

Wyboru kolorystyki okrągłej wyspy kuchennej można dokonać na dwa sposoby. Pierwszym jest wybór stonowanych kolorów, które będą stanowić całość z pozostałą aranżacją wnętrza. Drugi natomiast jest bardziej odważny i jego zadaniem jest uczynienie z wyspy kuchennej swoistej gwiazdy wieczoru. Zastosowanie jaskrawych, kontrastujących kolorów doda energii całemu pomieszczeniu.  Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem takich odcieni, ale chciałbyś ozdobić swoją wyspę kuchenną w wyjątkowy sposób, to szklana mozaika jest dla Ciebie. Dzięki bogactwu dostępnych motywów gwarantuje ona nieograniczone możliwości aranżacji. Tworzysz projekt nawiązujący do tradycji, folku, a może wolisz nowoczesność i stawiasz na lustrzane rozwiązania?  Szeroki wybór mozaik na rynku z pewnością pozwoli zrealizować każdy Twój pomysł.

Okrągłe wyspy kuchenne to nowoczesna propozycja, która spełnia wymagania funkcjonalne oraz nadaje pomieszczeniu charakteru. Warto pamiętać, że zaokrąglone krawędzie wpływają korzystnie na bezpieczeństwo pracy w kuchni. Rozważ zastosowanie okrągłej wyspy kuchennej w swoim projekcie!