poniedziałek, 20 czerwiec 2022 17:05

Powrót lastryko na salony, czyli zalety sztucznego kamienia

Płytki lastryko Płytki lastryko https://www.banyo.pl/

Naturalny kamień przekonuje, ale nie na tyle, by nie sięgnąć po modny grys terazzo! Ten wynalazek Wenecjan święci ponownie tryumfy w polskich wnętrzach.

We Włoszech lastrykowa terakota jest nie mniej ceniona niż marmur, na szczęście i u nas się to zmienia. Przekonaj się, co zyskasz, kupując takie płytki – korzyści tego tworzywa jest niemało.

Dlaczego miałbyś się przekonywać do płytek wykonanych ludzką ręką? Powody są dwa: nie ingerują mocno w szlachetne złoża cennych kamieni i mają artystyczny wymiar. Tylko człowiek może wykreować tak przyjazną i designerską terakotę. Jeżeli chcesz sprawdzić, jakie wzory można uzyskać dzięki betonowej masie, połączonej z kamiennym kruszywem koniecznie odwiedź Banyo.pl – wirtualny market, który dystrybuuje niespotykane wzory i desenie produktu

Co to jest lastryko?

Terazzo produkowane jest z grysu, cementu, wody oraz domieszki barwników. Kruszywa mają różne wielkości i kształty, które są pozyskiwane z twardego kamienia, m.in. marmuru, bazaltu i granitu. Finalny wygląd płytek uzyskuje się dopiero po wyszlifowaniu i pokryciu powierzchni gruntującym preparatem i nabłyszczaczem. Taki sposób wytwarzania terakoty daje ogrom niezliczonych możliwości – różnorodność surowców i szeroka paleta barwników pozwala tworzyć kreatywne i eleganckie płytki podłogowe.

Zalety płytek z lastryka

Produkty zachwycają odpornością – na zarysowania, ścieranie i uderzenia. Są także nadzwyczajnie odporne na zmienne warunki pogodowe, czyli intensywne słońce i wilgoć. Pod tym kątem nie można ich porównać do drogiego i kruchego marmuru. O trwałości lastryka decyduje sposób jego wykonania, dlatego warto sięgać po wersje sprzedawane w profesjonalnych punktach, w których produkty mają swój rodowód. Choć rzadko się to zdarza, stare lastryko można poddawać renowacji, nie musisz zrywać całej podłogi. Jego siłą są niespotykane kolory. To nie tylko szarości i brązy, ale ciekawe odsłony wzorzystej straciatelli i symetryczne, kolorowe desenie. Dzięki temu możesz podłogę idealnie dopasować do koncepcji swojego wnętrza.

Gdzie używać lastrykowej terakoty?

Kiedyś lastrykowe płytki zdobiły starożytne, weneckie wille, choć elementy takiej posadzki znaleziono w najstarszym mieście świata – Jerychu. Polakom produkt kojarzy się głównie z czasami PRL-u, w którego okresie szary materiał zdobił powszechnie szkolne i urzędowe podłogi. Dzisiejsze terazzo ma zupełnie inny wygląd i już nie kojarzy się z nudnym wizerunkiem. Płytki lastryko mają charakter i są ponadczasowe, dzięki nim możesz stworzyć nietuzinkową aranżację, która przetrwa każdą próbę czasu.

Wybieraj oryginalne płytki i twórz niezniszczalne schody zewnętrzne i tarasy. Buduj eleganckie posadzki w butikach, studiach i hotelach. Zaskakuj stylową posadzką w łazience i salonie glamour. Wykańczaj lastrykiem ścianki działowe i parapety. Kreuj podłogi uniwersalne, trwałe i mające interesujący design!