wtorek, 11 październik 2022 16:47

Pościel bawełniana na jesień

Pościel bawełniana Pościel bawełniana pixabay

Sypialnia jest miejscem, w którym spędza się wiele czasu.

 

Dlatego też wszelkie elementy znajdujące się w niej powinny być dobrane tak, aby pozwalały się wyciszyć i wypocząć w komforcie. Szczególnie dużo uwagi warto przyłożyć do wyboru łóżka, ale i pościeli, pod którą się śpi, w tym poszew. Odpowiednio dobrane pozwalają na zwiększenie komfortu wypoczynku oraz efektywności snu. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, wybierając pościel do sypialni i jakie wzory warto wybrać, gdy zmieniasz wystrój tego wnętrza w jesienny czas.

Dlaczego warto zdecydować się na pościel wykonaną z bawełny?

Pościel bawełniana, mimo że na rynku pojawiają się co jakiś czas nowości, nadal jest jednym z najchętniej wybieranych produktów z tej grupy. Dzieje się tak z wielu względów. Przede wszystkim tkanina bawełniana tworzona jest z naturalnego surowca, który jest przyjazny dla skóry i polecany również dla osób z alergiami. Dodatkową zaletą jest to, że bawełna pozwala utrzymać dobrą cyrkulację powietrza w czasie wypoczynku. Dzięki temu skóra oddycha i zmniejsza się ryzyko przegrzania w nocy. To z kolei wpływa na zmniejszenie się ryzyka częstego wybudzania się w nocy i zwiększa efektywność snu. Gładkie pościele bawełniane (bez wzorów i nadruków) często można też prać w wysokich temperaturach, co ułatwia ich utrzymanie w czystości.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając pościel?

Wybierając pościel bawełnianą, zwróć uwagę, aby rozmiarowo pasowała ona idealnie do wypełnienia, na które będzie nakładana. Sprawi to, że nie będzie się ono zwijać wewnątrz i nie będą się tworzyły niewygodne zagięcia. Jeżeli decydujesz się na pościel z nadrukami, o ile to możliwe, sprawdź jaką metodą jest wykonany nadruk. Istotne jest także to, czy farby użyte do jego wykonania są bezpieczne dla skóry. Kolejną kwestią jest ich odporność na pranie czy ścieranie. Im lepsze farby, tym pościel na dłużej zachowa swój piękny wygląd.

Nadaj swojej sypialni jesiennej atmosfery – zobacz, jakie wzory wybrać

Jeżeli planujesz jesienią zmienić wystrój całego mieszkania lub tylko sypialni, postaw na kolory i wzory, które pozwolą na wkomponowanie się go w aurę tej pory roku. W przypadku pościeli możesz wybrać piękne barwy jesiennej natury. Najczęściej wybierane to brązy, ciemne zielenie, bordo, fiolety czy ciemne odcienie niebieskiego. Możesz też zdecydować się na pościel dwustronną. Jeżeli chcesz, aby zagościły na niej takie kolory jak pomarańcz, czerwień czy żółć, tak charakterystyczne dla jesiennych liści, pamiętaj o tym, aby były one jedynie niewielkim akcentem lub były w przytłumionych odcieniach, gdyż mają działanie pobudzające i ich nadmiar w sypialni nie jest wskazany. Jeżeli wolisz pościel ze wzorem, możesz wybrać nadruk liści czy drzew, a także wzory abstrakcyjne w wymienionych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też poszewki z prostymi wzorami geometrycznymi. Są to jednak jedynie ogólne wskazówki, a dobierając pościel postaw na taką, która najlepiej spełni twoje oczekiwania i wpisze się w twój gust.