wtorek, 31 maj 2022 09:19

Lampa glamour, czyli czar salonów w stylu glamour od Ideal Meble

Lampa wisząca CANDELABR złota Lampa wisząca CANDELABR złota IdealMeble.pl

Zarówno w aranżacji jak i każdej innej dziedzinie życia pojawiają się różnego rodzaju mody. Niektóre są z nami tylko chwilę, inne pozostają na dłużej wyznaczając charakterystyczny trend.

Mówiąc o stylu glamour zdecydowanie mówimy bardziej o trendzie niż modzie. Ważnym elementem salonu w stylu glamour jest oczywiście lampa glamour czy żyrandol glamour.

Jaka lampa glamour jest najpiękniejsza?

To tak jakby zapytać, która kobieta jest najpiękniejsza. Każda jest inna i ta inność powoduje że dla pewnej grupy odbiorców jest najpiękniejsza. Tak samo jest z lampami.

Jeśli aranżujemy salon samodzielnie to również powinniśmy zastanowić się jacy jesteśmy i co lubimy, jak wygląda nasze życie.

Jeśli jesteśmy delikatni i wrażliwi wybierzmy taką lampę glamour, która będzie delikatna i misterna niczym płatki kwiatów czy bańki mydlane. Będzie tworzyła atmosferę ciepła, życzliwości i bezpieczeństwa. Pokaże tą stronę natury.

Jeśli jesteśmy dynamiczni i nowocześni ciągle w biegu, wybierzmy lampę glamour minimalistyczną, o prostych, geometrycznych kształtach. Takie lampy są nie tylko efektowne ale też wyjątkowo łatwe w utrzymani w czystości. Niewielka liczba elementów zdecydowanie przyspiesza sprzątanie, a nam pozwoli korzystać z pięknego salonu.

Lampa glamour serie lamp

Przy wykonywaniu aranżacji większego salonu, czy całego domu w stylu glamour oprócz lamp wiszących na pewno przydadzą się również lamy wspomagające. Zadaniem ich jest nie tylko doświetlić wnętrze ale też dopełnić aranżację. Dlatego wybór tych lamp jest również bardzo ważny.

Jeżeli wiemy czego chcemy, łatwo podejmujemy decyzje możemy sobie pozwolić na łączenie różnych lamp.

Jeśli jednak nie czujemy się w tej dziedzinie zbyt pewnie możemy zdecydować się na lampy, które występują w seriach.

Są takie serie lamp w których znajdziemy kilka wielkości lamp wiszących, kilka wariantów kinkietów, lamp podłogowych i stołowych. Warto pamiętać o plafonach, które są dobrym rozwiązaniem jeśli pomieszczenie nie jest zbyt wysokie, lub lampa wisi nad miejsce w którym jest spory ruch.

Stolik glamour. Mała rzecz, ale jaka potrzebna

Trudno sobie wyobrazić salon w stylu glamour bez odpowiedniego stolika glamour. W salonach w tym stylu stoliki odgrywają wyjątkowa ważna rolę. To właśnie na nich ustawione są dekoracje: świece, kwiaty itp.

Taki stolik glamour musi pomieścić nasze dekoracje, oraz naszą kawę, czy kieliszek wina. Wszystko to co chcielibyśmy odłożyć siedząc na wygodnej sofie na stolik kawowy.

Stolik rozkładany ART DECO 3

Stolik rozkładany ART DECO 3 (foto:IdealMeble.pl)

Sofa glamour serce salonu.

Sofa to w każdym salonie mebel najistotniejszy. Miejsce wypoczynku i relaksu. Sofa glamour może być klasyczna lub nowoczesna, ale musi być elegancka i luksusowa. To właśnie słowo luksus kojarzy się najbardziej ze stylem glamour.

Sofa Luksusowa musi nie tylko być piękna ale i wygodna. Wykonana precyzyjnie z dobrych gatunkowo materiałów. Dobra tkanina tapicerska powoduje, że korzystając z niej czujemy się bardziej komfortowo i nie musimy jej przykrywać kocami.

Sofa Glamour Palmieri

Sofa Glamour Palmieri 4 os. (foto: IdealMeble.pl)