środa, 14 wrzesień 2022 09:17

Jakie meble wybrać na mały balkon?

Bazkar.pl Bazkar.pl mat.prasowe

Jeśli tylko pozwalają na to możliwości, warto stworzyć sobie choćby najmniejsze miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. W uprzywilejowanej sytuacji są oczywiście właściciele domów z dużymi ogrodami i tarasami. Nie oznacza to jednak, że nie da się zbudować kącika do przyjemnej rekreacji na małym balkonie.

 

W przypadku miejsc o ograniczonym metrażu trzeba tylko kierować się pewnymi zasadami i korzystać z odpowiedniego wyposażenia, by osiągnąć naprawdę ciekawe rezultaty. O czym pamiętać oraz co zrobić, by móc cieszyć się promieniami słońca na balkonie? O tym napiszemy poniżej.

Nieduży balkon – do czego może się przydać?

Nawet bardzo mały balkon potrafi być niezmiernie praktyczną przestrzenią. Należy tylko zadbać o odpowiednie urządzenie tego miejsca.

Do czego może się przydać? Zazwyczaj traktuje się go jako przedłużenie domowego salonu, tworząc zewnętrzną strefę do rekreacji lub przyjmowania gości na świeżym powietrzu. Wystarczy ustawić w nim wygodne meble wypoczynkowe, jak te dostępne na stronie Bazkar.pl, by zapewnić użytkownikom idealne warunki do relaksu w ciepłe, słoneczne dni.

Z drugiej strony balkon przydaje się jako dodatkowe miejsce do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Jeśli pragniemy używać go w tej roli, warto wykorzystać właściwe meble do magazynowania (szafy, skrzynie, schowki). To one bowiem zwiększą funkcjonalność balkonu oraz poprawią jego ustawność. Na szczęście na rynku da się znaleźć różne typy wyposażenia, których z powodzeniem używa się nawet na bardzo niewielkich tarasach i balkonach.

Praktyczne meble na balkon – produkty składane lub wyposażenie wielofunkcyjne

Małe balkony wymagają kompleksowego planowania, jeśli mają być w pełni funkcjonalne, a przy tym wygodne i stylowe. Warto sięgać po sprawdzone wyposażenie, szyte na miarę niewielkich przestrzeni.

Idealnie w takich miejscach sprawdzają się zwłaszcza:

  • meble składane,
  • produkty wielofunkcyjne.

Pierwsze z wymienionych to wygodna grupa mebli ogrodowych, jak krzesła, leżaki i stoliki, które da się łatwo rozkładać i składać – w zależności od bieżących potrzeb. Po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Są lekkie i poręcze, dzięki czemu można je przenosić z miejsca na miejsce.

Innym wariantem są meble wielofunkcyjne. Warto rozważyć choćby zakup skrzyni balkonowej z funkcją siedziska, która potrafi stać się wygodnym stolikiem kawowym. Innym rozwiązaniem są pufy, mogące zastąpić dodatkowe krzesło i stolik, skrywające we wnętrzu schowek lub nawet podręczną lodówkę na ulubione napoje. Jeśli postawi się na takie meble, oszczędza się przestrzeni, a przy tym zapewnia pełen komfort dla wszystkich osób korzystających z balkonu.

Modne dodatki na mały balkon – jak ozdobić przydomową przestrzeń?

Nawet na ciasnym balkonie nie powinno się rezygnować z dodatków. Skoro ma to być miejsce do wypoczynku, musi wyróżniać się przytulnością i stylem, które budują właśnie efektowne przedmioty dekoracyjne.

Co można wybrać? Najlepiej stawiać na ozdoby, nie zajmujące zbyt wiele cennego miejsca. Świetnie sprawdzają się produkty wiszące. Mogą to być choćby lustra, płaskorzeźby lub makramy, a także wiszące doniczki. Rośliny w skrzyniach warto ustawić dodatkowo w narożnych kwietnikach lub zawiesić na balkonowych balustradach, tworząc miejską oazę zieleni w warunkach domowych.

Nastrój miejsca buduje się też przy pomocy światła. By dobrze doświetlić balkon, montuje się oprawy ścienne (kinkiety, plafony, oczka wpustowe), bądź wykorzystuje girlandy lampek LED, umieszczane na balustradach lub pod zadaszeniem. Nie zajmują cennego miejsca, a dzięki nim balkon staje się jeszcze bardziej przyjazny dla domowników i ich gości, którzy z chęcią spędzają na nim długie popołudnia i letnie wieczory.

Piękny i wygodny balkon – miejsce do relaksu dla całej rodziny

Nawet mały balkon może być wygodny i przytulny, jeśli tylko ustawi się na nim odpowiednie wyposażenie i dodatki. Na szczęście znalezienie właściwych produktów we wszystkich modnych obecnie stylach nie jest specjalnie skomplikowane. Dzięki temu każdy może na nawet niewielkim metrażu stworzyć miejsce piękne, wygodne i wpisujące się w aktualne trendy.