wtorek, 01 sierpień 2023 07:05

Jak znaleźć godnego zaufania projektanta wnętrz?

profesjonalne biuro projektowe profesjonalne biuro projektowe pixabay

Marzy ci się odświeżenie kuchni? A może remont sypialni? Niezależnie co chcesz zrobić, potrzebujesz specjalisty który wyciągnie do ciebie pomocną rękę. Na polskim rynku mamy pełno fachowców od projektowania wnętrz, jednak zdarzają się sytuację, że projektant zrobi coś nie po naszej myśli. Jak więc znaleźć dobrego projektanta wnętrz? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule. 

 

Zawsze czytaj opinie!

Gdy chcesz znaleźć dobrego architekta wnętrz musisz w pierwszej kolejności sprawdzić w Wyszukiwarce, ale również na Facebooku czy portalach wnętrzarskich posiadających bazę projektantów z różnych części Polski. Również polecane opinie można znaleźć na stronie NiezależnaOpinia Masz wtedy pewność, że osoba, którą wybierzesz, jest godna zaufania oraz że podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków. Również, zawsze sprawdzaj lokalizację projektanta, ponieważ najlepiej znaleźć kogoś blisko twojej okolicy oraz oszczędzić na dalekich spotkaniach. 

 Pamiętaj aby dokładnie przejrzeć ofertę projektanta

Każdy architekt wnętrz, który profesjonalnie podchodzi do swojej pracy oraz który oferuje profesjonalne usługi prześle Ci szczegółową ofertę na temat wykonania aranżacji wnętrz.  W ofercie powinny znajdować się szczególnie : 

  • dokładna wycena projektu
  • etapy działania
  • informacje o biurze jak i samym projektancie wnętrz 
  • metody płatności

Są to podstawy które projektant powinien mieć zawarte w ofercie.

Sprawdź czy dni i godziny pracy Twojego projektanta  wnętrz Ci odpowiadają 

Jeśli pracujesz na przykład od poniedziałku do piątku od 7.00-15.00, więc jedyny czas na spotkania to popołudnia, czy soboty, najlepiej jeśli znajdziesz biuro projektowe, które będzie na tyle elastyczne, aby się do tych godzin dopasować. Spotkania nie odbywają się codziennie, więc można czasem zwolnić się godzinę wcześniej lub zaplanować spotkanie w godzinach popołudniowych lub wieczornych. 

PAMIĘTAJ O PODPISANIU UMOWY!!

Umowa zawszę będzie chroniła dwie strony. Jeśli jednak projektant nie chce podpisać umowy, to znaczy że coś jest nie tak. W umowie powinno znaleźć się : zakres projektu, cena która została ustalona wcześniej, termin oraz sposób płatności za wykonanie.

Dobry kontakt z projektantem to podstawa.

Jeśli podpisujesz umowę z architektem wnętrz musisz wiedzieć , że dajesz tej osobie duże możliwości jakie może ona zrobić w twoim domu. Najlepiej z taką osobą utrzymywać dobre relacje na przykładzie, może jakieś spotkanie w kawiarni czy nawet krótka osoba sprawią, że osoba ta będzie wam bliższa.

Zwróć uwagę na realizację 

Poświęć chwilę aby upewnić się, że w portfolio projektanta wnętrz którego chcesz zatrudnić , oprócz wizualizacji, znajdują się również zdjęcia z realizacji. Świadczy to o jego osobistym doświadczeniu w prowadzeniu projektu na budowie, a nie tylko w tworzeniu oszałamiająco pięknych wizualizacji. Więc warto przejrzeć dokładnie witryny projektanta jeśli chcemy być bezpieczni i spokojni. 

Bezpieczeństwo najważniejsze!

Trzeba pamiętać, że praca architekta wnętrz wymaga również wiedzy branżowej, pozwalającej tworzyć funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne przestrzenie. Istotna jest także współpraca projektanta wnętrz z przedsiębiorcami świadczącymi usługi w zakresie budownictwa, w tym z instalatorami czy elektrykami którzy są doświadczeni i zapewnią bezpieczeństwo. 

Jakie są korzyści z korzystania z usług projektanta wnętrz

Bez wątpienia jest to oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy. Ponadto radość z użytkowania mieszkania, które rozplanowane tak jak my zaplanowaliśmy od początku dostosowane do naszych potrzeb i z uwzględnieniem fachowej wiedzy. Również my sami możemy pomóc polecić dobrego projektanta wnętrz naszej rodzinie i znajomym, lub wystawić opinię na stronie projektanta.