środa, 10 luty 2021 10:51

Jak znaleźć dobrego architekta wnętrz? Czym się kierować?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
warszawskie biuro projektowe warszawskie biuro projektowe pixabay

Architekt wnętrz to zawód bardzo ceniony na rynku pracy. W zależności jaką posiada specjalizację może projektować wnętrza, zajmować się architekturą krajobrazu lub zagospodarowywać przestrzenie miejsce lub wiejskie.

Taki specjalista to skarb, ponieważ dzięki swoim umiejętnościom i fachowej wiedzy potrafi przemienić ciemne, ciasne i brzydkie mieszkanie w prawdziwy pałac. Jak znaleźć architekta, który spełni nasze marzenia o domu idealnym? I jak wybrać właściwego z gąszczu propozycji, które podaje nam wyszukiwarka internetowa?

Jak znaleźć dobrego architekta wnętrz?

Najlepiej popytaj wśród znajomych. Może ktoś niedawno korzystał z usług architekta i może polecić dobrego specjalistę? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ponieważ jest to najlepsza rekomendacja. Możesz obejrzeć aranżację projektanta i jeśli przypadną Ci do gustu jego rozwiązania możesz skorzystać z jego usług. Jeśli nikt z rodziny i znajomych nie może Ci pomóc pozostaje Internet. Szukaj na serwisach wnętrzarskich, przejrzyj fora i blogi, obejrzyj realizacje, poczytaj opinie.

Czym się kierować przy wyborze dobrego architekta?

Dobry projektant wnętrz ma wykształcenie specjalistyczne, np. skończył Wydział Architektury Wnętrz lub Wydział Architektury i Urbanistyki. Powinien posiadać doświadczenie w projektowaniu wnętrz, podparty bogatym portfolio. Dzięki temu zobaczysz czy architekt będzie mógł spełnić Twoje oczekiwania. Ponadto powinien być kreatywny, pomysłowy i empatyczny. Bardzo ważne jest pierwsze spotkanie z architektem. Podczas rozmowy będziesz mógł się przekonać czy potrafi Cię wysłuchać, doradzić, przedstawić swoje propozycje czy jest otwarty na Twoje pomysły i czy jest miły. Dobry architekt nie może być bucem, patrzącym na czubki swoich butów. Powinien być uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony, bo wtedy będziesz chętnie z nim współpracować.

Czy w stolicy jest dobry architekt wnętrz?

Warszawa to miasto ogromnych możliwości, które oferuje usługi wielu specjalistów, w tym w branży wnętrzarskiej. Pośród wielu firm, świadczących usługi projektowe na uwagę zasługuje to warszawskie biuro projektowe z dobrym architektami i projektantami wnętrz. Dlaczego warto wybrać projektantów i architektów z tej firmy? Mają rozległe, kilkunastoletnie doświadczenie i wiele efektownych i funkcjonalnych aranżacji. Jeśli chcesz mieć piękne wnętrze i uniknąć niepotrzebnych kosztów zatrudnij specjalistę z Pogotowia Wnętrzarskiego. Przedstawisz mu swoje oczekiwania i potrzeby, a projektant od razu zabierze się do pracy. Zaprojektuje wnętrze, podpowie, doradzi, rozwiąże wszystkie Twoje problemy i odpowie na wszystkie wątpliwości.