sobota, 28 maj 2022 16:31

Jak kupić dobry materac 180x200 cm

materac 180x200 materac 180x200 Zdjęcie dodane przez Naim Benjelloun: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/biale-lozko-z-narzuta-w-poblizu-okna-2029698/

Wybierając duży materac z pewnością lubisz cieszyć się dużą przestrzenią w czasie snu. Gdy tylko nasza przestrzeń w sypialni nam na to pozwoli, warto kupić materac 180x200 cm.

Taki rozmiar materaca nie krępuje ruchów i swobodnie dwie osoby dorosłe będą się cieszyć dużym komfortem. W tym krótkim artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego materaca.

Podstawa to dobra konstrukcja

Konstrukcja materaca jest istotna, ona wpływa w znacznej mierze na komfort i wytrzymałość materaca. Gdy lubimy mocne podparcie bo np. cierpimy na bóle kręgosłupa to warto wybrać materac na sprężynach kieszeniowych lub idealnie podpierający materac lateksowy. Materace piankowe czy bonelloew będą więc stanowiły zakup budżetowy.

Stopień twardości materaca

Poza konstrukcja materaca należy zapoznać się ze skalą twardości materacy. Występuje zazwyczaj 4 stopniowa skala twardości, która podpowiada jaka waga użytkownika najlepiej pasuje do danej kategorii. Występują materace miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde. Najczęściej wybierana wśród kupujących jest średnio twarda powierzchnia, dlatego, że jest ona najbardziej uniwersalna a wg. skali polecana jest dla osób z wagą między 60-100kg. Dla porównania materace miękkie zaleca się dla użytkowników z wagą do 60kg, twarde gdy waga przekracza 100kg a bardzo twarde dla wagi ponad 120kg.

Wygodna powierzchnia do snu

Każda twardość materaca ma zróżnicowaną w budowie powierzchnię do snu. W materacach miękkich występuje pianka visco memory. Ten materiał reaguje na nacisk i temperaturę ciała. Pod wpływem ciepła mięknie i otula. Średnio twarde materace najlepiej wybrać z dodatkiem lateksowym. Lateks bardzo dobrze wentyluje materac, dzięki wysokiej gęstości idealnie podpiera kształty ciała, jest to materiał też bardzo trwały nie poddaje się zużyciu. Materac twardy ma już sztywną warstwę kokosu lub trawy morskiej. Natomiast materac bardzo twardy to połączenie kokosu i końskiego włosia. Materiały utwardzające są naturalne i antyalergiczne.