sobota, 12 sierpień 2023 15:18

Garderoba z lustrem i przesuwnymi drzwiami - dlaczego warto?

Garderoba z lustrem Garderoba z lustrem mat.prasowe

Garderoba w pokoju z drzwiami przesuwnymi jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie będziemy mieć problemów podczas wyciągania rzeczy, które wcześniej w niej umieściliśmy. Drzwi uchylne nie sprawdzają się w ciasnych pomieszczeniach, gdyż po ich otwarciu domownicy nie będą mieli jak przechodzić przez dany pokój. Garderoba w pokoju mająca uchylne drzwi stanowi doskonałe rozwiązanie, tym bardziej, jeśli wybierzemy model z lustrem.

 

Garderoba z lustrem - jakie ma zalety?

Garderoba z lustrem oraz przesuwnymi drzwiami, polecana jest przede wszystkim osobom będącym właścicielami mieszkań o niewielkim metrażu. Stanowi ona również świetną alternatywę dla modeli wnękowych, które wykonywane są na wymiar.

Meble wyposażone w drzwi przesuwne z lustrem zajmują znacznie mniej przestrzeni, gdyż nie potrzebują dodatkowego miejsca na otwieranie skrzydeł szafy. Ponadto biała garderoba z lustrem powiększy optycznie pomieszczenie, w którym ją ustawimy. Sprawdzi się zatem w wąskich przedpokojach czy kawalerkach.

Model garderoby wyposażony w lustro to także idealna opcja, jeżeli wśród domowników przeważają kobiety. Walka o swoją kolej przy lusterku w łazience może być naprawdę męcząca. Szafa z lustrem sprawdza się w każdym domu czy mieszkaniu, gdzie nie ma dodatkowego lustra w pozostałych pomieszczeniach.

Na co zwracać uwagę wybierając garderobę przesuwną z lustrem?

Garderoba, tak samo, jak inne meble do pokoju, powinna zostać dobrana do stylu pomieszczenia, w którym ma się docelowo znaleźć. Ważne są także jej wymiary - zbyt duży mebel może przytłaczać pokój. Duża garderoba z lustrem sprawdzi się więc w przestronnej sypialni albo w niezbyt obszernych, ale przy tym jednak wysokich pomieszczeniach.

Jeżeli chodzi o styl, garderoby przesuwne z lustrem pasują najlepiej do nowoczesnych aranżacji, jednakże dokonując wyboru właściwego modelu, można dopasować tego rodzaju szafę także do mebli klasycznych. Biała garderoba z lustrem jest z pewnością dobrym wyborem do salonu glamour albo sypialni, tym bardziej, jeżeli będzie to mebel w wersji połyskującej.

Z kolej we wnętrzach w stylu skandynawskim sprawdzi się idealnie drewniana garderoba na nóżkach. Takie modele oferowane są także w wersji z lustrem. W takim wypadku warto, jest postawić na jaśniejsze odcienie drewna albo opcje z drewnianymi nóżkami oraz białymi bokami. Osoby będące miłośnikami minimalistycznych pomieszczeń mogą wybrać czarną, stylową garderobę z dużym lustrem, w którym będzie się można bez przeszkód przejrzeć w całości.