niedziela, 16 maj 2021 07:10

W trosce o rośliny

produkty Protect Garden produkty Protect Garden Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Pielęgnacja ogrodu daje bardzo dużo satysfakcji. To także okazja, by przebywać na świeżym powietrzu w bliskości natury. I nie ma chyba nic piękniejszego jak patrzenie na to, jak rośliny rosną, kwitną, owocują, jak krzewy pięknieją, a na działce pojawiają się niemalże wszystkie kolory tęczy

. Zdarza się jednak, że naturalny bieg rzeczy zostaje zaburzony. Poza pięknymi roślinami w ogrodzie mogą pojawić się również grzyby, szkodniki, inne pasożyty, które niszczą to wszystko, na co tak ciężko pracowaliśmy. Wówczas trzeba działać zdecydowanie i szybko.

  1. Jakie środki ochrony wybrać?
  2. Lepiej zapobiegać

Jakie środki ochrony wybrać?

Doskonałej jakości produkty Protect Garden pomagają zadbać o zdrowie oraz prawidłowy wzrost roślin ozdobnych, a także uprawnych. Wśród tych najczęściej wybieranych są środki grzybobójcze – czyli inaczej fungicydy. Przede wszystkim świetnie radzą sobie z likwidacją szarej pleśni, mączniaka zwyczajnego, czy też z takimi chorobami jak brunatna zgnilizna, kędzierzawość liści lub parch. Każda z nich jest groźna oraz powoduje znaczne straty chociażby w ilości i jakości plonów. Dlatego właśnie profesjonalni hodowcy i amatorzy chętnie sięgają po środki grzybobójcze Protect Garden. W ofercie znaleźć można bardzo różne preparaty w formie płynów, koncentratów, zawiesin - olejowych lub emulsyjnych. Poza tym popularne są także proszki czy granulaty. Dzięki tej różnorodności bez problemu można dostosować konkretny produkt do danych potrzeb. Zawsze należy zwracać uwagę na oznaczenia producenta odnośnie sposobów aplikacji i oczywiście samego dawkowania.

Lepiej zapobiegać

Wielu specjalistów podkreśla, że warto środki grzybobójcze Protect Garden w postaci suchej wymieszać z ziemią, co pozwala zapobiegać rozwojowi grzybów w ich wczesnym stadium. Hodowcy chętnie sięgają również po różnego rodzaju mieszanki do oprysków. Tu trzeba być bardzo czujnym i przestrzegać określonych metod mieszania, a także proporcji. To, jakie produkty Protect Garden będą najlepsze będzie przede wszystkim zależne od konkretnych roślin, a także od sposobu działania. Najlepiej oczywiście mieszankę przygotować tuż przed opryskiem. Poza tym trzeba pamiętać, że choć te środki pozwalają zapobiegać chorobom i z nimi walczyć, to jednak mają wpływ na środowisko naturalne. I dlatego warto dawkować odpowiednią ilość preparatów, a także zawracać uwagę na to, czy wiatr nie rozniesie substancji na inne uprawy. Ogrodnicy muszą mieć także na uwadze to, że trzeba się odpowiednio ubrać w odzież ochronną i zabezpieczyć drogi oddechowe. Tym samym można zminimalizować ryzyko podrażnień.