wtorek, 20 czerwiec 2023 08:47

Bądź eko, zbieraj deszczówkę w swoim stylu

dekoracyjne zbiorniki na wodę dekoracyjne zbiorniki na wodę mat.prasowe

Zbieranie i magazynowanie wody opadowej w przydomowym zbiorniku, nawet niewielkim, ma mnóstwo zalet i szczególnie w okresach największych upałów, stanowi zdecydowanie proekologiczne gospodarowanie.

 

Własny zasób wody w zbiorniku, pozwala wykorzystywać ją na cele gospodarcze, np do podlewania roślin, trawnika czy przydomowego ogródka. Dzięki wykorzystaniu zmagazynowanej darmowej deszczówki, oszczędzasz na wodzie z wodociągu.

Natomiast sam zbiornik, dzięki szerokim możliwościom wyboru, z łatwością dopasujesz do stylu swojej posesji.

Jaki zbiornik dekoracyjny na deszczówkę? 

Średniej wielkości dekoracyjne zbiorniki na deszczówkę najczęściej mają pojemność ok 250 litrów. Zakres dostępnych pojemności zbiorników ozdobnych wynosi od 50 do 1000 litrów. Niektóre modele można łączyć modułowo, aby zwiększyć objętość zestawu i dokładać moduły gdy pojawi się taka potrzeba. Zbiorniki dekoracyjne z założenia są pojemnikami zewnętrznymi do usytuowania najczęściej przy rynnie lub w jej okolicach. Dzięki specjalnym wypustom i akcesoriom montowanym do rynny, wodę łatwo skierujesz do otworu wlotowego w zbiorniku. Zamknięte zbiorniki dekoracyjne na deszczówkę wyposażane są w kranik lub spust wody. Aby możliwe było jej grawitacyjne wykorzystanie, kranik umieszczony jest na dole, ale na pewnej wysokości, po to aby w stojącym na ziemi zbiorniku, możliwe było napełnienie konewki lub wiadra. 

dekoracyjny wazon-zbiornik na deszczówkę sklep.nawodnienia.pl

dekoracyjny wazon-zbiornik na deszczówkę sklep.nawodnienia.pl

Decydując się na zewnętrzny zbiornik dekoracyjny na deszczówkę, masz do wyboru różne modele i wzory, przyjrzyjmy się ich rodzajom.

Zbiorniki na wodę deszczową w stylu nowoczesnym.

Jeśli Twój dom i ogród urządzony jest w nowoczesnym stylu, zainteresują Cię zasobniki wody w sześciennych, prostych kształtach i minimalistycznym wzornictwie. Modele o takiej charakterystyce występują w różnych kolorach, najczęściej odcienie szarości, grafitowe, białe lub czarne. Nowoczesny design i proste formy zbiorników, łatwo zaaranżujesz do domu z dachem płaskim jak i dachem skośnym oraz nowoczesną aranżacją ogrodu.

nowoczesny dekoracyjny zbiornik na deszczówkę sklep.nawodnienia.pl

nowoczesny dekoracyjny zbiornik na deszczówkę sklep.nawodnienia.pl

Zbiorniki na wodę deszczową w tradycyjnym stylu.

Jeśli lubisz bardziej tradycyjne wzornictwo, masz dom w klasycznych kształtach i ogród bez ekstrawagancji. To zbiorniki na deszczówkę w stylu tradycyjnym, wpasują się w Twoje oczekiwania. Występują w różnych kolorach; pastelach, brązach, szarościach, a nawet tradycyjnej terakoty. Posiadają przeważnie obłe kształty, występują w formie pojemników, kolumn, beczek, czy bardziej fantazyjnych dzbanów lub donic. Zbiorniki na wodę opadową o klasycznym wzornictwie mogą posiadać również ciekawą fakturę lub wzory na swojej zewnętrznej powierzchni. 

dekoracyjny zbiornik beczka na deszczówkę sklep.nawodnienia.pl

Osobliwe i oryginalne formy zbiorników dekoracyjnych na deszczówkę.

Niektóre modele ozdobnych pojemników na wodę deszczową przyjmują bardzo osobliwe formy, które mogą Cię wręcz zainspirować do ciekawych aranżacji.

Takim zbiornikiem jest model stylizowany na ozdobny pniak drzewa. Jego uformowana powierzchnia i kolor do złudzenia przypomina korę i pień drzewa. Ma 120cm wysokości i 300l pojemności. Wspaniały zbiornik dekoracyjny do tysiąca pomysłów aranżacyjnych.

Następnym przykładem jest zbiornik wyglądający jak stara drewniana beczka, prezentuje się świetnie, ma 118cm wysokości i sporą pojemność 500l.

Inne przykłady osobliwych zbiorników dekoracyjnych to, zbiornik stylizowany na dekoracyjny dzban z terakoty, zbiornik wazon z możliwością nasadzenia zieleni i kwiatów na górze, zbiornik murek również z możliwością nasadzenie roślin na górze.

 

dekoracyjny murek zbiornik na deszczówkę sklep.nawodnienia.pl

dekoracyjny murek zbiornik na deszczówkę sklep.nawodnienia.pl

Mając na uwadze dostępny szeroki wybór produktów, z powodzeniem dopasujesz odpowiedni zbiornik na wodę opadową, wpisujący się w Twoje aranżacje domu i ogrodu. Zapraszamy do sprawdzenia dekoracyjnych zbiorników na wodę w sklep.nawodnienia.pl