czwartek, 29 czerwiec 2023 09:22

Akcesoria ogrodowe, dla których warto znaleźć miejsce w przydomowej przestrzeni

parasol  ogrodowy parasol ogrodowy mat.prasowe

Lato w pełni, zatem wreszcie mamy okazję, by w ogrodzie odpocząć, nacieszyć się pachnącymi, barwnymi kwiatami oraz czasem spędzonym z najbliższymi. Aby zapewnić sobie, rodzinie oraz znajomym maksimum komfortu korzystania z zielonej przestrzeni warto postawić na kilka ciekawych akcesoriów ogrodowych.

 

Parasol ogrodowy – nie tylko w najgorętsze dni

Jeśli planujemy spędzać letnie dni w ogrodzie powinniśmy postawić na parasol ogrodowy, np. z oferty dostępnej na stronie https://bazkar.pl/. Dzięki niemu zapewnimy sobie ochłodę i odrobinę cienia w najgorętsze dni.

Parasol przyda się ustawiony tuż obok leżaka, gdy wyjdziemy z basenu i będziemy chcieli zrobić sobie przerwę w opalaniu. Docenimy go za cień, którym osłania najmłodszych użytkowników ogrodowej przestrzeni. Skorzystają z niego również seniorzy oraz ci, którzy po prostu nie przepadają za opalaniem. Nie chodzi tylko o komfort i ulgę w najgorętsze dni, lecz o to, że właśnie dzieci oraz starsze osoby są najbardziej narażone na negatywne skutki zbyt długiego przebywania na słońcu.

Możemy wybrać parasol, który zostanie wsunięty w otwór wykonany w dużym stole ogrodowym. Dzięki niemu przygotujemy przyjęcie na świeżym powietrzu, gościom zapewniając komfort spożywania posiłków, a także chroniąc jedzenie przez szybkim psuciem się, co może wynikać z bezpośredniego działania promieni słońca i zbyt wysokiej temperatury.

Barek ogrodowy – chłodny napój zawsze pod ręką

Warto przemyśleć zakup barka ogrodowego. Niewielkich rozmiarów dodatkowy element wyposażenia, dzięki któremu pod ręką zawsze będziemy mieć chłodne napoje. W letnie, upalne dni to coś, o czym marzy każdy z nas!

Na rynku znajdziemy barki ogrodowe na kółkach, z dodatkowymi półkami, które spełnią rolę podręcznego stolika podczas przyjęcia czy odwiedzin kolejnych gości. Wyposażenie w kółeczka zapewni łatwiejszy transport i ustawienie stolika w dogodnym miejscu.

Ciekawym rozwiązaniem są również barki ogrodowe z wysuwanym blatem. Mogą spełniać funkcję siedziska, a po podniesieniu blatu sprawdzą się jako minimalistyczny stolik.

Kosze ogrodowe – dla uporządkowanej przestrzeni

Na co jeszcze warto postawić? Przyjrzyjmy się ofercie koszy ogrodowych. W końcu nikt z nas nie chce wypoczywać w przestrzeni, która raczy domowników i gości widokiem porozrzucanych odpadów. Co więcej, poza nieestetycznym efektem w grę wchodzi rozprzestrzenianie się bardzo nieprzyjemnych aromatów. Kosze ogrodowe rozwiązują ten problem. Ułatwiają również segregację odpadów, a estetycznie wykonane nie zaburzają aranżacji zielonej architektury.

Wyposażenie warte swojej ceny!

Stawiając na wszystkie z wymienionych propozycji możemy liczyć na udane zakupy! Nie wydamy majątku, za to sprawimy, że nasz ogród będzie zdecydowanie bardziej komfortowy, przyjazny, estetyczny i uporządkowany. Przyjrzyjmy się ofertom sklepów stacjonarnych i internetowych i wybierzmy to, co wpisuje się w nasze potrzeby, nie tylko pod względem finansowym.