poniedziałek, 17 maj 2021 15:16

Umywalka do małej łazienki - wybierz najlepszy model

umywalki łazienkowe umywalki łazienkowe pixabay

Zdawać by się mogło, że mała łazienka oznacza konieczność wyboru równie małej umywalki. Nic bardziej mylnego! Niewielka przestrzeń może być zagospodarowana w taki sposób, aby korzystanie z łazienki było praktyczne i komfortowe.

 

Jaki rozmiar umywalki wybrać?

Najmniejsze dostępne na rynku umywalki łazienkowe o szerokości od 25 cm do 40 cm przeznaczone są głównie do oddzielnego WC. Jeśli mamy tylko jedną łazienkę w domu, warto pomyśleć o większym rozmiarze umywalki. Poranna toaleta czy golenie będą bardziej komfortowe przy większych modelach, dlatego sugerowane rozmiary mają od 50 cm do 60 cm szerokości.

Jaki rodzaj umywalki będzie odpowiedni?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór asortymentu łazienkowego. Wybierając umywalkę do małej łazienki, warto wziąć pod uwagę następujące modele:

Umywalki podblatowe

Praktycznym rozwiązaniem dla małych przestrzeni są umywalki podblatowe, ponieważ zajmują mało miejsca. Większa część umywalki, podobnie jak elementy instalacji, schowane są w szafce. Korzyścią są walory estetyczne, gdyż umywalki podblatowe zazwyczaj zachowują równą powierzchnię z blatem, dzięki czemu są łatwe do czyszczenia.

Umywalki nablatowe

Dobrym pomysłem okażą się umywalki nablatowe, które dzięki wysokim krawędziom przeciwdziałają rozchlapywaniu się wody. Umywalka łazienkowa montowana na blacie lub szafce doda wnętrzu nowoczesnego charakteru. Zaletą tego typu umywalek jest wolna przestrzeń wokół nich, którą można przeznaczyć do przechowywania akcesoriów łazienkowych i kosmetyków.

Umywalki wiszące

Z uwagi na niewielkie rozmiary umywalki wiszące są częstym wyborem osób posiadających małe łazienki. Minusem takiego rozwiązania jest niezagospodarowana przestrzeń znajdująca się pod umywalką. Widoczne syfon i przyłącza można zamaskować, montując postument lub decydując się na syfon ozdobny pasujący do aranżacji wnętrza.

Umywalki narożne

Ciekawą alternatywą dla małych łazienek są umywalki narożne świetnie sprawdzające się w łazienkach dla gości i oddzielnych toaletach, których powierzchnia jest bardzo ograniczona. Dostępne są modele lewostronne i prawostronne.

Umywalki meblowe

Niezwykle praktyczną opcją są umywalki meblowe ze względu na idealne dopasowanie elementów. Szafka zapewni miejsce do przechowania kosmetyków i środków czystości.

Umywalka do małej łazienki jest podstawowym wyposażeniem wnętrza, dlatego warto dokonać wyboru w sposób przemyślany. Istotną rolę odgrywa również kolor. Wśród dostępnych modeli umywalek nie bez przyczyny przeważają jasne kolory. Biel nada przestrzeni efekt przestronności i czystości.