poniedziałek, 25 październik 2021 17:16

Szerokie możliwości wyboru na rynku stolarki otworowej

Aluminiowe okna Aluminiowe okna pixabay

Wybór okien to jedna z trudniejszych decyzji dla każdego inwestora, który buduje nieruchomość, na przykład dom prywatny, lub jest na etapie większego remontu. Dlaczego?

Ponieważ trzeba znaleźć rozwiązanie, które połączy zarówno walory wizualne, użytkowe, jak też będzie odpowiedzią na możliwości finansowe. A to niełatwe zadanie. Jeśli fundusze nie stanowią żadnej przeszkody, można swobodnie wybierać spośród najlepszych możliwych opcji. Jeśli jednak pieniądze grają pewną rolę, decyzja nie jest już tak łatwa.

Okna przesuwne

Na przesuwne okno decyduje się coraz więcej osób, które zainteresowane są wprowadzeniem odrobiny nowoczesności do swojego domu. Wiele współczesnych projektów domów jednorodzinnych uwzględnia właśnie takie okna, które łączą wnętrze domu z częścią zewnętrzną, na przykład zadaszonym balkonem, tarasem lub oranżerią. Na jakie okna przesuwne zdecydować się podczas realizowania inwestycji? Polscy producenci oferują okna energooszczędne przesuwne wykonane z PCV, aluminium oraz z drewna. Każda z tych opcji ma swoje plusy, jak też minusy, z których warto zdawać sobie sprawę. Jednocześnie koniecznie trzeba zaznaczyć też to, że każda z tych opcji wykonana jest zgodnie z najnowszymi technologiami, co zapewnia nie tylko ogromną trwałość, wysokie walory wizualne, ale też użytkowe, związane z ich energooszczędnością i tłumieniem dźwięków z zewnątrz.

Drewniane okna przesuwne

Najbardziej luksusowa opcja to bez wątpienia okna drewniane, ponieważ drewno jest materiałem bardzo szlachetnym i eleganckim, kojarzącym się z ciepłem, przytulnością, ekologią. Wybór drewnianych okien bez wątpienia podnosi walory wizualne budynku architektonicznego, jednocześnie podnosząc też jego wartość. Domy z oknami z drewna zawsze robią lepsze wrażenie na przykład podczas sprzedaży nieruchomości. Jeżeli pieniądze nie grają roli, umożliwiając tak naprawdę swobodny wybór spośród wszystkich opcji, bez wątpienia warto zdecydować się właśnie na drewniane okna przesuwne.

Okna przesuwne aluminiowe

Aluminiowe okna przesuwne to jedna z nowości na rynku. Aluminium, jako materiał niezwykle trwały i odporny, umożliwia wykonanie okien o dużych formatach, co dotychczas było zarezerwowane głównie dla drewna. Wysokie walory wizualne w połączeniu z parametrami technicznymi, bez wątpienia zachęcają do wyboru właśnie tych rozwiązań.

Okna przesuwne PCV

Okna plastikowe to najtańsza opcja, co nie oznacza, że nie jest ona godna uwagi. Tak naprawdę inwestorzy najczęściej decydują się właśnie na tego typu rozwiązania, które z jednej strony są przestępne finansowo, z drugiej zaś zapewniają odpowiednie walory użytkowe. Parametry techniczne takich okien są naprawdę dobre. Okna jednocześnie wyposażone są w różne nowoczesne rozwiązania, można w nich zamontować rolety antywłamaniowe, chociaż oczywiście dotyczy to również okien drewnianych oraz aluminiowych.