wtorek, 12 maj 2020 15:32

Podłogi drewniane – niezawodne wykończenie do każdego mieszkania

Podłogi drewniane Podłogi drewniane

Drewniane podłogi są cenione przez osoby, które cenią solidność oraz wytrzymałość. Można je spotkać zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i modernistycznych. Ocieplają one pomieszczenie oraz nadają mu indywidualny charakter. O czym warto pamiętać, dobierając podłogi drewniane i jak je łączyć z pozostałymi elementami wyposażenia?

 

1. Drewno, czyli solidność

2. Podłogi drewniane – różnorodność

3. Łączenie podłogi z drewnianymi drzwiami

Drewno, czyli solidność

Drewniane wyposażenie domu od zawsze kojarzyło się z solidnością oraz niezawodnością. Odpowiednia pielęgnacja pozwala na to, aby cieszyć się nim przez wiele dekad. Nie inaczej jest w przypadku parkietów.

Podłogi drewniane są wyborem dla wielu pomieszczeń, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Świetnie sprawdzą się w przypadku stylu prowansalskiego, rustykalnego, a nawet industrialnego.

Podłogi drewniane – różnorodność

Kolejną zaletą, jaką cieszą się podłogi drewniane, jest ich różnorodność. W błędzie jest ten, który uważa że drewniany parkiet nie jest w stanie go zaskoczyć. Warto wiedzieć o tym, że każda deska może się od siebie różnić. Specjalna selekcja drewna ma na celu dobranie takich właściwości wizualnych, jak wielkość, słoje oraz sęki, aby dobrze ze sobą współgrały.

Zaskoczyć nas także może duża liczba typów podłóg. Do wyboru mamy tradycyjne deski lite, jodłę francuską, a także mozaiki. Możemy je dopasowywać w zależności od naszych upodobań oraz stylu wnętrza.

Najbardziej klasyczne podłogi drewniane to oczywiście te, ułożone w jodełkę. Kojarzą nam się one z tradycyjnymi wnętrzami kamienic oraz starszych lub stylizowanych domach. Jodełka klasyczna jest bardzo popularna w Polsce. W przypadku tego ułożenia bok krótszy łączy z bokiem dłuższym drugiej deski pod kątem prostym. Z kolei jodełka francuska to połączenie krótszych boków desek pod kątem 45o. Natomiast deski układane w jodełkę wewnętrzną przycinają się pod szerszym kątem – 60o.

Łączenie podłogi z drewnianymi drzwiami

Podłogi drewniane idealnie komponują się z drzwiami z tego samego materiału. Żeby jednak zadbać o dobry efekt, warto skupić się dobraniu odpowiednich odcieni. Wybór koloru oraz barwy cieplej pomoże nam w zaakcentowaniu charakteru wnętrza poprzez wyróżnienie drzwi lub podłogi.

Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na konkretną podłogę, możemy wybrać ton ciemniejszy lub jaśniejszy w przypadku drzwi. Jasna podłoga pozwoli nam na zaaranżowanie przestrzeni w stylu skandynawskim lub prowansalskim. Ofertę na drewniane drzwi odnajdziemy w ofercie sklepu  Styl Drzewa.

Nie bez znaczenia jest także kolor ściany. Kiedy zdecydujemy się na spokojniejszą barwę farby lub tapety, zaakcentujemy przy tym podłogę, która będzie decydowała o charakterze pomieszczenia.