poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:09

Materac 140x190 cm dla dwójki dorosłych

Materac 140x190 cm Materac 140x190 cm pixabay

Zakup nowego materaca wiąże się z podjęciem kilku ważnych decyzji. Odpowiednio dobrany materac zapewni odpowiedni komfort i wypoczynek w czasie snu. Materace można podzielić ze względu na konstrukcję.

Do wyboru mamy materac piankowy, bonellowy, kieszeniowy czy z rdzeniem lateksowym. Materac piankowy jest niższej trwałości, dlatego polecany jest dla dzieci i osób z niska wagą. Modele bonellowe oparte są na starszej generacji sprężyn. Taki zakup jest budżetowy i odpowiedni gdy nie chcemy wydawać za dużo pieniędzy na zakup. Kolejna kategoria to materace kieszeniowe- pocket lub multipocket. Ta konstrukcja charakteryzuje się dużą ilością punktów podparcia a każda użyta sprężyna jest opakowana w osobną kieszonkę materiału, dlatego praca materaca jest cicha. Pocket posiada 262szt. sprężyn na 1m2 a wersja multipocket aż 510 szt/ 1m2.

Twardość materaca

Materac 140x190 cm może posiadać rożną twardość od wykończenia miękkiego po bardzo twarde. Twardość materaca dobiera się do wagi użytkowników jaki i ich preferencji czy upodobań. Materace miękkie zalecane są dla osób z wagą do 60 kg a w ich budowie można spotkać piankę visco memory, która jest plastyczna i pod wpływem ciepła mięknie otulając ciało. Modele średnio twarde stanowią grupę modeli uniwersalnych, taka twardość najlepiej służy dla osób z wagą między 60- 100 kg. Taki materac wykończony będzie pianką np. lateksową (komfortową i przewiewną) lub materiałem profilowanym molet z delikatnymi wypustkami. Kolejna twardość to materac o wykończeniu twardym. Odpowiedni będzie dla osób z wagą przekraczającą 100 kg. Tu w celu usztywnienia na piankę stosuje się sztywną matę kokosową albo wykonaną z trawy morskiej. Materace bardzo twarde zazwyczaj w budowie posiadają większą ilość sztywnych materiałów jak kokos z połączeniem końskiego włosia.

Materac z rdzeniem lateksowym

Dla osób szukających wysokiego komfortu można sugerować wybór materaca lateksowego. Taki zakup można powiedzieć, że będzie inwestycją na lata. Lateks nie poddaje się zużyciu jest trwały i przewiewny, odpowiedni dla alergików. Lateks zwiększa obieg powietrza wewnątrz materaca. Ciało nie zapada się tylko idealnie układa i relaksuje. Materac z lateksu poprawia nasze samopoczucie a rano budzimy się wypoczęci. Zakup materaca 140x190 cm nie stanowi już problemu. W sprzedaży internetowej można kopić taki materac bezpośrednio od Sweetsen.pl.