wtorek, 17 sierpień 2021 16:18

Klamka, czy gałka do drzwi? Ciekawe rozwiązania w aranżacji wnętrz

Klamka gałka Klamka gałka pixabay

Aranżacja wnętrz może być procesem bardzo twórczym w którym efekt wow może zależeć od dodatków i dekoracji. To od nich zależy klimat i charakter pomieszczenia.

Do szczególnych elementów wyposażenia należą drzwi, ponieważ są bardzo często eksploatowane. Właśnie z tego powodu powinny być wyposażone w funkcjonalne uchwyty, które będą nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne. Sposób otwierania drzwi ma bardzo duże znaczenie, ponieważ ma wpływ na codzienne funkcjonowanie. Co zatem wybrać klamkę czy gałkę? Które rozwiązanie jest lepsze?

Klamka czy gałka?

Dobór uchwytu uzależniony jest od tego czy będzie miał zastosowanie wewnątrz budynku czy będzie elementem drzwi wejściowych. Bardzo ważny jest także rozmiar klamki lub gałki i jej odpowiednie umiejscowienie, zapewniające wygodę użytkowania wszystkim domownikom. Gałki od klamek różnią się sposobem użytkowania, ponieważ zapobiegają niechcianemu lub przypadkowemu otwarciu drzwi. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne w przypadku obecności dzieci i zwierząt domowych. Oprócz gałek i klamek producenci oferują jeszcze jedno interesujące i funkcjonalne rozwiązanie, a jest nim gałko-klamka.

Klamka gałka - czy to dobry pomysł?

To bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, które łączy zalety i właściwości klamki i gałki. Klamka gałka to kombinacja, która jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ zapewnia wygodę każdemu użytkownikowi, niezależnie od osobistych upodobań i preferencji. Z jednej strony drzwi znajduje się gałka, a z drugiej klamka co jest dużym ułatwieniem i zapewnia komfortową eksploatację drzwi na co dzień. Taki element aranżacyjny będzie idealnym dopełnieniem drzwi i atrakcyjnym ozdobnikiem, niezależnie od stylu w którym urządzone jest wnętrze.

Najwyższa jakość w dobrej cenie

Przy wyborze klamko gałki warto zdecydować się produkt wykonany z najwyższej jakości materiału. Bardzo dobrą propozycją jest gałko - klamka ze stali nierdzewnej, ponieważ jest to tworzywo trwałe, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki atmosferyczne, a przy tym odporne na korozję i łatwe do utrzymania w czystości. Znakomitej jakości klamko-gałkę kupisz w sklepie Roothkin, która znajduje się na rozecie okrągłej. Elegancki, uniwersalny kształt pasuje do wnętrz, urządzonych w różnych stylistykach i do drzwi umieszczonych zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz pomieszczeń.
Klamki-gałki to niestandardowe i bardzo ciekawe rozwiązanie w aranżacji wnętrz, ponieważ oferuje różne możliwości zastosowania i prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie.