środa, 19 październik 2022 15:12

Jak zaaranżować sypialnię, kiedy nie masz sypialni?

3 pomysły jak ustawić łózko 3 pomysły jak ustawić łózko pixabay

Brak typowej sypialni w domu to dość powszechny problem — szczególnie w domach i mieszkaniach o bardzo niewielkim metrażu.

Czasami kawalerka musi służyć jako wygodne mieszkanie dla pary, innym razem gospodarze decydują się wyodrębnić osobne sypialnie dla dzieci, rezygnując z posiadania własnego zacisznego kąta. Jak wygospodarować własną sypialnię, gdy się nie ma do tego specjalnego pomieszczenia?

Budowa antresoli — idealny sposób przy wysokich stropach

Klasyczne łóżko sypialniane można postawić na przykład na antresoli, o ile specyfika pomieszczenia na to pozwala. Bardzo często takie rozwiązanie wykorzystuje się w niewielkich pod względem metrażu mieszkaniach w kamienicy. Jednak na stronie https://ekspert-dom.pl/jak-zaaranzowac-sypialnie-kiedy-nie-masz-sypialni-czyli-3-praktyczne-pomysly-jak-ustawic-lozko/ znajdziesz też inne sposoby na wydzielenie sypialni, na przykład w salonie. Nie będą one wymagały aż takich inwestycji, no i sprawdzą się również w domach o ścianach standardowej wielkości.

Wygodna rozkładana kanapa z dużym pojemnikiem

Najprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest po prostu odpowiedni narożnik postawiony w salonie lub duża sofa rozkładana. System rozkładania pozwoli stworzyć z efektownego mebla wypoczynkowego wygodne łóżko do spania. Jednocześnie spory pojemnik na pościel wewnątrz takiej kanapy pozwoli schować kołdry, poduszki i zapasowe koce, a tym samym szybko i łatwo ścielić łóżko każdego wieczora i każdego ranka bez organizowania dodatkowej szafy na pościel.

Łóżko wydzielone zasłonką, parawanem lub regałem

Jeśli masz na tyle duży salon, by zmieściła się w nim zwykła kanapa wypoczynkowa ze stolikiem nocnym, a do tego również klasyczne łóżko sypialniane, możesz po prostu bez stawiania ścian wygrodzić intymną przestrzeń do spania. W sprzedaży dostępne są piękne parawany zrobione z różnych materiałów, które w razie potrzeby można złożyć. Wspaniale oddzielają one część sypialnianą od salonowej. Można także powiesić na suficie karnisz i przyczepić do niego piękną kolorową zasłonę wydzielającą sypialnię. Nie tylko będzie ona spełniała funkcję praktyczną, na przykład oddzielając śpiącą osobę od światła płynącego z salonu, ale również może ozdobić pokój, dostosowując się do jego indywidualnego stylu. Tego typu sposoby sa bardzo tanie w wykonaniu. Można również przemeblować pokój, ustawiając regał lub meblościankę tuż za łóżkiem, pozostawiając do niego tylko dostęp z jednej strony. Taki regał nie musi być wysoki — grunt, aby po prostu pozwalał stworzyć fizyczną barierę tworząc dwa pomieszczenia z jednego.