piątek, 03 lipiec 2020 12:45

Jak wybrać dywany do domu?

Dywan Dywan

Jeszcze do niedawna dywany uchodziły za przestarzałe i niemodne. Tymczasem od kilku lat wracają one do łask, gdyż zapewniają nie tylko ciepło, ale także gustowne wykończenie wnętrz. Sklep z dywanami to miejsce, które cieszy się coraz większą popularnością. W ofercie można znaleźć zarówno dywany pokojowe, jak i łazienkowe czy dywaniki kuchenne.

 

Miękki i ciepły 

Do salonu czy sypialni doskonale sprawdzi się dywan, który będzie przyjemny dla stóp, a przy okazji pozwoli zachować w domu ciepło. Od podłogi możemy bowiem odczuwać chłód, który może doprowadzić do różnych powikłań zdrowotnych, w tym na przykład chorób nerek czy choćby kataru. Dywan powinien jednak pasować do wnętrza - jeżeli jest ono wykończone w tradycyjnym stylu, dobrze jest wybrać duży dywan, na całą powierzchnię pokoju. Jeżeli jednak pokoje wykończone są w nowoczesnych stylach, dywan nie powinien być zbyt duży. Wystarczy jeden lub dwa mniejsze dywaniki, które doskonale ozdobią wnętrze. Dobrze także wziąć pod uwagę, czy mamy w okolicy domu miejsce, w którym możemy czyścić dywan. Ze względu na swoją strukturę wymaga on częstego odkurzania i trzepania. Jeżeli przy domu nie ma miejsca, aby wytrzepać dywan, lepiej zdecydować się na mniejszy model. W sklepie z dywanami znajdziemy wiele różnych propozycji idealnych do salonu. 

Mniejszy do łazienki

Wiele osób decyduje się na mały dywanik łazienkowy, który pełni rolę ozdobną, ale może także okazać się bardzo praktyczny. Wychodząc z wanny czy spod prysznica trzeba było rozkładać ręcznik na podłodze, aby się nie poślizgnąć. Wygląda to jednak nieestetycznie, a co więcej ręczni rzadko jest w stanie wchłonąć całą wodę. Ponadto nie stanowi on miłego podłoża dla stóp. Wiele sklepów z dywanami oferuje swoim klientom stylowe dywaniki łazienkowe, które będą przyjemną odmianą na co dzień.

Gdzie kupić? 

W każdym większym mieście znajduje się sklep z dywanami, w którym klienciaja do wyboru szereg różnego rodzaju modeli na każdą kieszeń. Sklep z dywanami może również działać w formie internetowej, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby wiedzieć, jak konkretny dywan będzie się prezentował że wnętrzach. Właściciele sklepów internetowych często zamieszczają zdjęcia pełnych aranżacji wraz z produktami, które sprzedają. Minusem jest jednak fakt, że nie można dotknąć struktury dywanu, która okazuje się być dla wielu osób bardzo istotna, bowiem szukają oni modeli miłych w dotyku zamiast tradycyjnych, chropowatych dywanów. Warto jednak przejrzeć propozycje sklepów internetowych, a następnie porównać je z ofertą sklepów stacjonarnych.