czwartek, 03 listopad 2022 11:40

Drewniany garaż — zabezpieczenie samochodu zimą

Kempar Kempar unplash

Zima to szczególnie trudny okres dla Twojego samochodu. Stojąc na podwórku jest narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mowa tutaj między innymi o zamarzających opadach deszczu lub śniegu.

Może to przyczyniać się do powstawania rdzy i uszkodzenia lakieru. Nie jest to również korzystne dla silnika. Zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje auto na mroźne miesiące? Przetestuj drewniany garaż.

W jaki sposób garaż drewniany może zabezpieczyć samochód zimą?

Garaż drewniany to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie samochodu. Przede wszystkim znajduje się on pod zadaszeniem. W ten sposób nie pada na niego śnieg. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia korozji. Dodatkowo nie dostaje się on do elektrycznych elementów pod maską, które mogłyby zostać uszkodzone.

Innym istotnym czynnikiem jest zabezpieczenie samochodu przed niskimi temperaturami. Jeżeli trzymasz samochód na podwórku i ruszasz od razu po odpaleniu silnika, możesz go zniszczyć. Mroźne powietrze sprawia, że cały układ ma obniżoną temperaturę. Praca takiego silnika jest utrudniona, co przekłada się na zwiększone ryzyko wystąpienia awarii. Przechowywanie samochodu w garażu w znacznym stopniu ułatwia codzienne użytkowanie auta. Nie musisz go również każdego dnia przygotowywać do jazdy. Szczególnie mocno to odczuwasz, jeżeli jego szyby są oszronione, a na dachu znajduje się śnieg.

Dlaczego drewniany garaż jest lepszym pomysłem niż blaszany?

Najbardziej popularnym obecnie produktem na rynku jest blaszana zabudowa. Dlaczego w takim razie drewniany garaż to lepsze rozwiązanie? Przede wszystkim ze względów estetycznych. Na Twoim podwórku stanie budowla, która doskonale pasuje do roślin. Masz możliwość wyboru spośród kilku modeli wysokiej jakości.

Dodatkowo odpowiednio zabezpieczony drewniany garaż zapewnia lepszą izolację cieplną. Oznacza to, że wewnątrz budynku panują wyższe temperatury. Przekłada się to bezpośrednio na Twój komfort oraz bezpieczeństwo samochodu. Ponad to tego typu budowle są bardziej wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Twoje auto będzie w pełni zabezpieczone przed mrozem i śniegiem.

Garaż czy wiata drewniana — co jest lepszym rozwiązaniem?

Kempar w swojej ofercie drewnianych garaży posiada również wiaty samochodowe. Zastanawiasz się co jest lepszym rozwiązaniem dla Twojego auta?

Czy w swoim drewnianym garażu planujesz przechowywać coś poza samochodem?

Czy w Twoim garażu znajdzie się miejsce wyłącznie na samochód? Może chcesz przechowywać w nim dodatkowo opony lub narzędzia ogrodnicze? Jeżeli posiadasz osoba budynek gospodarczy, możesz rozważyć zakup wiaty. Taka budowla sprawia wrażenie lżejszej, wymaga również mniejszej ilości miejsca. Zabezpiecza auta dzięki zadaszeniu umieszczonemu na kilku belkach.

Jeżeli natomiast chcesz przechowywać nie tylko samochód, ale również inne przedmioty, postaw na garaż. Możesz wówczas lepiej zorganizować swoje podwórko i zadbać o bezpieczeństwo narzędzi. Wówczas one również nie będą narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Gdzie można kupić dobrej jakości drewniany garaż?

Drewniany garaż powinien być wykonany z możliwie najwyższej jakości materiałów. Mowa tutaj przede wszystkim o drewnie, które umożliwia zachowanie odpowiedniej izolacji cieplnej. Dodatkowo powinien być stabilnie umieszczony na ziemi. W ten sposób możesz zachować spokój w kwestii bezpieczeństwa swojego samochodu. Warto wspomnieć również o tym, że firma, od której kupujesz powinna posiadać możliwość montażu.

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić wysokiej jakości drewniany garaż? Zajrzyj na stronę internetową Kempar. Jest to sprzedawca, który oferuje stabilne i bezpieczne budowle. Gwarantują one ochronę Twojego samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jakie panują zimą.