poniedziałek, 14 luty 2022 16:28

Budowa i zastosowanie profili LED

Listwa LED Listwa LED pixabay

Oświetlenie LED bardzo zrewolucjonizowało projektowanie wnętrz oraz ich funkcjonalność.

To oświetlenie charakteryzuje się subtelnością, jest niedrogie, ale ma niezwykle dużo zastosowań. Przy użyciu profili LED, specjalnych paneli udaje się podświetlić listwy podłogowe, ale też sufity. LED-y umożliwiają stworzenie pięknych aranżacji na ścianach lub w pokoju dziecka. To też sposób na doświetlenie przejść i korytarzy. Sprawdzają się w domach prywatnych, w biurach, ale również popularne są w pubach i w kawiarniach.

Czym charakteryzują się listwy oświetleniowe LED?

Listwy są niewielkie, co wpływa na ich wysoką funkcjonalność, daje to wiele nowych możliwości w aranżowaniu wnętrz. Z powodzeniem montuje się je na ścianach, na sufitach oraz na podłogach. Z giętkich taśm LED robi się niepowtarzalne wzory. Diody LED dostępne są w różnych kolorach, dlatego można je łatwo dobierać do gustu oraz do stylu, w jakim chce się zaaranżować pomieszczenie. Listwa LED daje możliwość stworzenia niepowtarzalnego klimatu, przytulnego nastroju lub oryginalnego, nowoczesnego wnętrza. Mogą też oświetlać korytarze, przez co zapewniają bezpieczeństwo oraz wygodę np. podczas powrotu do mieszkania późną porą. Listwy oświetleniowe z diodami LED to produkt gotowy do montażu. To sposób na estetyczne wykończenie ściany i sufitu, ale też daje możliwość połączenia ściany z podłogą. Specjalna budowa listwy LED daje możliwość tworzenia niepowtarzalnego klimatu przy zachowaniu wysokiej estetyki wykończenia. Warto też dodać, że ten rodzaj oświetlenia jest energooszczędny.

Zastosowanie profili LED w mieszkaniach

Listwa LED jest bardzo odporna na działanie wilgoci, dlatego z powodzeniem można ją montować w kuchni, a nawet w łazience. Stosowanie gotowych profili na taśmy z diodami sprawia, że wykonanie jest bardzo trwałe oraz zabezpieczone i estetyczne. Listwy kątowe dla oświetlenia LED występują w różnych kolorach, dlatego zwiększa to ich możliwości. To też sposób na zrobienie dedykowanego oświetlenia w szafkach kuchennych — co doskonale wpłynie na funkcjonalność kuchni. Profile LED są idealne do pokoju dziecięcego. Można zmieniać ich kolor, przez co pokój wygląda niezwykle atrakcyjnie. Produkty mogą mieć różną grubość, dzięki temu można dopasować je do każdego projektu. Świetnie pasują do podwieszanego sufitu. Mogą też oświetlać atrakcyjne miejsca w pomieszczeniu — np. ścianę ze zdjęciami lub obrazy. Listwa LED to również prosta metoda na oświetlenie schodów. Listwy można montować na specjalnym kleju, ale też w sposób tradycyjny — przy pomocy wkrętów. Profile są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych, dlatego znalazły szerokie zastosowanie w dekoracji ogrodów lub tarasów.