niedziela, 20 wrzesień 2020 10:08

Wymarzony ślub!

Salony ślubne Kraków Salony ślubne Kraków

Choć okres pandemii nieco pokrzyżował plany wielu par, i setki ślubów zostało odwołanych lub przesuniętych, to wciąż biznes ślubny trzyma się bardzo dobrze. Okres zamknięcia w domu przez kilka pierwszych miesięcy pandemii wiele par wykorzystało na planowanie wymarzonego ślubu i wesela, a także na wszystkie związane z tym przygotowania.

Było to bardzo mądre posunięcie, które na pewno zaoszczędzi wiele nerwów i czasu w przyszłości.

Wiele par tuż po zaręczynach zaczyna myśleć o swojej wymarzonej ceremonii ślubnej oraz weselu, podczas którego będą z nimi świętować najbliżsi przyjaciele i rodzina. Warto więc do tak ważnego w naszym życiu dnia przygotować się dokładnie i skrupulatnie. Oto kilka podstawowych punktów, które warto zaznaczyć na swojej liście.

Oczywiście numerem jeden będzie najważniejszy element tego dnia, a więc ubiór panny młodej. Najpiękniejsze suknie ślubne znajdziemy zarówno w sklepach internetowych, jak i w stacjonarnych, zanim więc wyruszymy na przymiarki i podejmiemy tę trudną decyzję, warto przejrzeć suknie ślubne online i zapisać sobie te zdjęcia, które najbardziej odpowiadają naszej estetyce. Salony ślubne (Kraków FULARA&ŻYWCZYK) oferują setki, jeśli nie tysiące przepięknych sukien ślubnych w najróżniejszych odsłonach. Możemy zdecydować się na białe, długie suknie ślubne w stylu prawdziwej księżniczki, lub na coś zupełnie zaskakującego, jak na przykład granatowy garnitur z diamencikami. Kiedy już wybierzemy nasz wymarzony model, umówmy się na wizytę do kilku salonów ślubnych w celu pierwszych przymiarek. Projekty sukienek ślubnych są oczywiście tajne i w żadnym salonie nie pozwolą nam robić zdjęć, ale dzięki pierwszym przymiarkom zobaczymy, w czym jest nam dobrze, co podkreśla nasze atuty, a co sprawia, że wyglądamy źle.

Kolejny krok, to rezerwacja sali weselnej i uzgodnienia terminu w kościele. Choć termin naszego ślubu jest dopiero za dwa lata, to wbrew pozorom nie jest to szczególnie odległa data w restauracjach i w salach weselnych. Tam terminu są już zamawiane nawet z trzyletnim wyprzedzeniem, a więc nie traćmy zbędnego czasu na zastanawianie się, tylko czym prędzej wpłacajmy zadatek i dogadujmy szczegóły menu. Może się też okazać, że wymarzona godzina osiemnasta w naszym kościele jest już od dawna zarezerwowana, ale nie martwmy się tym na zapas, tylko wybierzmy inną godziną, nawet wczesną. Kto wie, może za dwa lata dużo się zmieni, i będziemy mogli przyspieszyć nieco godzinę naszej ceremonii.

Po trzecie- nie zapominajmy o fotografie i zespole na wesele. Im lepszy zespół, tym mniej wolnych terminów ma w swoim kalendarzu, a więc nie wolno zbyt zwlekać z rezerwacją. Na szczęście dziś w różnych serwisach muzycznych możemy najpierw odsłuchać poczynania danego zespołu na weselach lub przyjęciach, zanim się na niego zdecydujemy.

Dobry fotograf także jest dość rozchwytywany, a więc czym prędzej popytajmy wśród znajomych, sprawdźmy fora internetowe, aby wybrać najlepszego fotografa w naszej okolicy.

Dzień ślubu powinien być wyjątkowy i dopracowany w najmniejszych szczegółach, abyśmy nie musieli się niepotrzebnie stresować.