sobota, 20 sierpień 2022 15:44

Stoły restauracyjne drewniane – czy to odpowiedni typ dla każdego lokalu?

stoły restauracyjne drewniane stoły restauracyjne drewniane pixabay

Drewno jest uniwersalnym i ponadczasowym materiałem, który odnajduje się niemal w każdym wnętrzu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele odsłon drewnianych stolików, dlatego możemy bez trudu dopasować odpowiedni mebel do wnętrza naszego lokalu. 

Jednak czy ten materiał pasuje do każdego wnętrza? Jakie są zalety stołów drewnianych? Zapoznaj się z tym artykułem, aby poznać szczegóły.

Zalety drewnianych stołów 

Przede wszystkim drewno jest wdzięcznym materiałem, który pomaga stworzyć przytulny i ciepły, domowy klimat. Dzięki temu goście mogą czuć się swojsko i swobodnie w restauracji. Drewno jest także symbolem trwałości i solidności – jego wykorzystanie w lokalu może wzbudzać zaufanie wśród potencjalnych klientów. Dobrej jakości stoły restauracyjne drewniane nie tylko prezentują się wspaniale, ale są także dość proste do utrzymania w czystości (o ile zostały odpowiednio zabezpieczone). Stoły z tego materiału sprawdzą się właściwie w przypadku każdego lokalu, a ponadto swoje zastosowanie znajdą także w przypadku restauracji z ogródkami czy tarasami. Drewno stworzy wspaniały i niepowtarzalny klimat, podkreślając jednocześnie bliskość z naturą. 

Kiedy drewno sprawdza się najlepiej? 

Pomimo swojej uniwersalności drewniane stoły najlepiej odnajdują się w stylu boho, rustykalnym albo vintage. To sposób wystroju pomieszczeń nawiązujący do wiejskich chat i cechujący się ogólnym "powrotem do przeszłości". Drewno jest w tym nurcie zdecydowaną podstawą. Każdy lokal, który ma być utrzymany w podobnym klimacie, koniecznie powinien być wyposażony w drewniane stoły. Tego typu meble sprawdzą się jednak równie dobrze w stylu klasycznym. Drewniany blat osadzony na metalowych nóżkach będzie z kolei idealnym wyborem przy urządzaniu wnętrza w stylu loftowym. Planując wystrój skandynawski, również możemy pokusić się o drewniane stoły, ponieważ jest to styl, który stawia przede wszystkim na naturalne materiały. 

Styl glamour a drewno 

Właściwie jedynym stylem wnętrzarskim, przy którym możemy zastanawiać się nad zasadnością zastosowania drewnianych stołów, jest styl glamour. Cechuje go przepych i bogactwo dodatków, dlatego drewniany stół może wydawać się niektórym niezbyt trafionym pomysłem. Otóż nic bardziej mylnego! Restauracje, które utrzymane są w podobnym stylu, zdecydowanie mogą postawić na drewniane stoły z pięknymi rzeźbionymi nogami, które na pewno dodadzą wnętrzu odpowiedniego charakteru. Poza tym drewno może być pomalowane na przykład na biało lub czarno, co z całą pewnością wpasuje się w styl glamour.

Dostępne są bardzo zróżnicowane modele i wariacje drewnianych stołów. Ich różne odsłony sprawiają, że tego typu meble odnajdą się w każdym lokalu, zarówno w bardzo eleganckiej restauracji, jak i swojskim pubie czy na patio ogrodowym. Szeroka oferta pozwala na dobranie idealnego modelu dla Twojego lokalu. Biorąc pod uwagę zalety stołów drewnianych, z całą pewnością warto pokusić się o tego typu rozwiązanie. Zapoznaj się z dostępną ofertą na stronie https://vast24.pl/ i już dziś wybierz idealne stoły do twojego lokalu.