czwartek, 15 wrzesień 2022 13:43

Opieka osób starszych w Niemczech. Dlaczego warto wyjechać z agencją opiekuńczą?

Praca opiekunka Niemcy Praca opiekunka Niemcy adobestock

Opiekunka osób starszych w Niemczech to niełatwy, lecz satysfakcjonujący i dobrze płatny zawód. Oferuje wiele możliwości, w tym szeroki wybór ofert pracy. Opiekunami seniora zostają osoby, które chcą na przykład dorobić sobie do emerytury lub zyskać stabilność finansową.

Przed pierwszym wyjazdem pojawiają się jednak pewne pytania i wątpliwości. Do decyzji opiekunów pozostaje wybór: jechać z agencją opiekuńczą czy zorganizować wyjazd samodzielnie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o pracy w opiece.

Praca w opiece seniora - samodzielny wyjazd

Wyjazd bez agencji opiekuńczej jest bardzo trudny w organizacji i zazwyczaj mało opłacalny. Dlaczego? Zdarza się, że wyjazdy na własną rękę często reklamowane są "ekstra zarobkami". W praktyce jednak tego rodzaju zlecenia najczęściej okazują się pracą na czarno, czyli bez umowy. A to oznacza dla opiekunki brak opłaconych składek, ubezpieczenia i brak gwarancji na wypłatę zarobionych środków. Brak dokumentów może powodować również nadużycia odnośnie czasu pracy i zakresu obowiązków opiekunki. W takim przypadku nie są one w żaden sposób regulowane prawnie. W przeciwieństwie do wyjazdu z agencją opieki - nie wiadomo również na jaką rodzinę trafi opiekunka. W przypadku wyjazdu organizowanego przez rzetelną firmę współpraca jest zawsze legalna i sprawdzona. Bez agencji opiekunowie nie otrzymują także pomocy. Co w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba nagłego powrotu do Polski? A co stanie się jeśli na zleceniu wystąpią trudności? Wyjazd z agencją opiekuńczą gwarantuje całodobową pomoc dla opiekunek. 

Współpraca z agencją opiekuńczą

Szukając pracy warto zdecydować się na współpracę z firmą, która uzyskała już renomę. Przykładem agencji, która zdobyła zaufanie tysięcy opiekunek i opiekunów, jest Veritas Opieka. Jest to firma zajmująca się rekrutacją do pracy w opiece w Niemczech oraz kompleksową organizacją wyjazdów. Veritas Opieka zapewnia bezpłatny obustronny przejazd na i ze zlecenia oraz atrakcyjne warunki finansowe. Średnie zarobki w firmie oscylują wokół 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunowie w Niemczech są w stałym kontakcie z koordynatorem zlecenia. Do dyspozycji pozostaje także całodobowa infolinia. Szukasz uczciwej pracy w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece w firmie Veritas Opieka: Praca opiekunka Niemcy.