środa, 08 czerwiec 2022 09:52

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna na co dzień

naturalna ochrona przeciwsłoneczna naturalna ochrona przeciwsłoneczna pixabay

O odpowiedniej ochronie skóry przed słońcem myślimy zazwyczaj wyłącznie latem. Tymczasem oparzenia słoneczne są dla nas niebezpieczeństwem o każdej porze roku. Osoby, które chętnie uprawiają zimowe sporty, wiedzą o tym… zwłaszcza ucząc się na własnych błędach, że nawet zimą ze słońcem nie ma żartów.

Szczególnie mocno ekspozycje na słońce odczuwają osoby o jasnej karnacji, delikatnej skórze i małe dzieci. Narażenie na promienie słoneczne doprowadza do niebezpiecznych zmian w skórze, ale jednocześnie pozwala na wchłanianie potrzebni do życia witaminy D, więc nie można słońca unikać. Tymczasem już 20 minut na słońcu potrzebne do codziennej dawki tej życiodajnej witaminy, jest równocześnie czasem, który może nam zagrażać w kwestii podrażnienia skóry. Czy to oznacza, że musimy codziennie smarować się kremami o wtłaczać do organizmu olbrzymie ilości chemii? Niekoniecznie. Naturalna ochrona przeciwsłoneczna w formie olejków i maseł także pozwoli nam na poczucie bezpieczeństwa. Trzeba tylko wiedzieć co wybrać.

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna, czyli jaka?

W przyrodzie występuje wiele naturalnych możliwości na zadbanie o to, by słońce nie dokuczyło naszej skórze. Są to głównie oleje i masła pochodzące z roślin, a więc w pełni wegańskie. Jedne stosowane były w niektórych rejonach świata przez tysiąclecia, inne znów swoje właściwości wykazały szerszemu gronu odbiorców dopiero niedawno. Tak czy inaczej naturalna ochrona przeciwsłoneczna jest dużo lepszą opcją niż zawierające silne substancje i drażniące kosmetyki ze sklepowej półki.

Skład naturalnych środków ochrony przed słońcem.

Jeżeli interesuje nas naturalna ochrona przeciwsłoneczna, możemy sięgnąć po sprawdzone oleje, olejki i masła. Możemy też wybrać produkt posiadający je wszystkie w zbalansowanej i odpowiedniej do szybkiego nakładania formie, jak na przykład naturalny sztyft przeciwsłoneczny czy delikatne musy do ciała dla dzieci. Zawierają one w swoim składzie takie składniki jak:

Olej kokosowy mający silne działanie nawilżające, chroniące przed promieniowaniem UV, a także działające łagodząco i przeciwbakteryjnie.

Olej sezamowy, czyli naturalna ochrona przeciwsłoneczna regulująca także odpowiednią gospodarkę wodną w skórze i działająca przeciwstarzeniowo

Olejek z pestek malin, dodawany coraz częściej także do kremów do twarzy i balsamów do ust, właśnie ze względu na niesamowite ochronne działanie, które między innymi działa przeciwrodnikowo.

Masło shea, dla ogólnego, silnego nawilżenia nawet mocno przesuszonej skóry, łagodzących właściwości i ochrony przed przesuszeniem wywoływanym przez promienie słoneczne.