czwartek, 17 wrzesień 2020 15:30

Nadruki na odzież firmową

Nadruki na odzież Nadruki na odzież

Logo, nazwa firmy, motto? Z pomocą nadruków firmowych można nanieść na odzież robocza dowolną treść. Jak przebiega taki proces i co warto wiedzieć o każdej ze stosowanych metod? Dziś rozwiewamy wątpliwości związane z nadrukami na odzież firmową.

 

Jakie sposoby wykorzystuje się podczas tworzenia nadruków na odzież firmową?

Nadruki na odzież wykonuje się różnymi metodami. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • sitodruk

Taki sposób nadruku bardzo dobrze sprawdza się w zleceniach, w których klient chce nanieść nadruk firmowy na wiele sztuk produktu. Nazwa metody pochodzi od sita, które wykorzystuje się podczas procesu (jego oficjalna nazwa to matryca). Nakłada się na nie specjalną emulsję, która sprawia, że część oczek jest zaślepiona. Farba, którą następnie nakłada się na matrycę, przecieka jedynie przez puste oczka. W ten sposób kreować można dowolne wzory.

  • haft komputerowy

W takim rozwiązaniu wykorzystuje się specjalne narzędzie, pozwalające na zaprogramowanie określonego wzoru. Następnie projekt przeniesiony zostaje do maszyny hafciarskiej. Metoda umożliwia ułożenie ściegu na podstawie konkretnej grafiki, co pozwala osiągnąć dokładnie taki rezultat, jakiego potrzebuje klient. Warto zaznaczyć, że maszyna odwzorowuje bardzo precyzyjnie projekt wykonany przez osobę programującą. Nie ma tu miejsca na niedociągnięcia lub przypadkowość. Taka metoda charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością, a nadruk wykonany w ten sposób ma świetną jakość.

  • termotransfer

Metoda znana jest również pod nazwą sitodruku pośredniego. Z jej pomocą znakuje się odzież roboczą, koszulki, inne części garderoby oraz różnorodne gadżety. Nie ogranicza jej rodzaj tkanin, bo można ją stosować na większości rozwiązań - bawełnie, poliestrze oraz tkaninach z różnymi domieszkami.

Jak wykorzystuje się odzież z nadrukiem?

Nadruki świetnie sprawdzą się na koszulkach, noszonych przez pracowników. Pozwolą na ekspresową identyfikację osób, co jest szczególnie ważne podczas większych wydarzeń. Również na co dzień odzież posiadająca logo firmy i inne jej elementy identyfikacji wizualnej zwiększa prestiż załogi i pozytywnie wpływa na odbiór marki.

Trudno wyobrazić sobie działanie sklepu, cateringu lub innej większej działalności usługowej, bez ujednoliconego ubioru pracowników. Dzięki nowoczesnym nadrukom firmowym przedsiębiorstwa mogą wyposażyć zatrudnione osoby w odzież, która wygląda atrakcyjnie oraz dobrze znosi pranie.

Warto zdawać sobie sprawę, że każda z wyżej wspomnianych metod ma swoje wady i ograniczenia. Doświadczona firma, doskonale wie, którą z metod warto zastosować w danej sytuacji. Na fachowe doradztwo na tym polu mogą liczyć m.in. klienci hurtowni bhp https://bhp.kqs.pl

Przeważnie odzież z nadrukiem zamawia się w większych ilościach. Aby uniknąć pomyłek lub rozczarowań, warto zadbać o dobrą komunikację oraz jasno doprecyzować swoje oczekiwania. Ta odpowiedzialność spoczywa również na usługodawcy. Dobre firmy starają się rozwiać wszelkie wątpliwości i zrealizować zlecenie tak, żeby klient był w pełni zadowolony z odzieży z nadrukiem firmowym.