piątek, 04 listopad 2022 15:16

Awaria na środku drogi - co zrobić?

Pomoc drogowa Niemcy Pomoc drogowa Niemcy https://laweta-slubice.com.pl/oferta/pomoc-drogowa-niemcy/

Zapalając samochód nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jego części mają swoja żywotność. Wychodzimy z zasady, że wymieniona część ma cały czas działać bez szwanku. Jednak nie jest to takie proste jak się wydaje.

Codzienne jeżdżenie samochodem sprawia, że części staja się coraz bardziej zużyte i w najmniej oczekiwanym momencie, np. na autostradzie samochód może się zepsuć. Co wtedy zrobić? Gdzie szukać pomocy?

Pomoc drogowa Słubice

Jeśli Twój samochód zepsuł się i nie chce ruszyć, a jesteś niedaleko Słubic w województwie lubuskim, ta firma świadczy kompleksowe usługi pomagające klientom na bezpieczną naprawę samochodu, lawetę po wypadku, czy holowanie. Dzięki swojej dostępności przez 24h/7 bez problemu, otrzymasz pomoc. Pomoc drogowa Niemcy działa 365 dni w roku, dzięki temu nie ma możliwości, że ktoś odmówi Ci pomocy, gdy nabawisz się awarii samochodu przed wigilijną kolacją. Warto również wspomnieć o przystępnych cenach, które dostosowane są konkretnej sytuacji. Nie ma ukrytych kosztów, które w większości warsztatów samochodowych lubią wyskakiwać.

Co zrobić by uniknąć stresujących sytuacji w trasie?

Gdy planujemy wyjazd niezależnie czy będzie to wycieczka po Polsce, czy wybierzemy się zagranicę musimy się liczyć z tym, że nie zawsze droga przebiega lekko i bez żadnych niepożądanych zdarzeń. Najważniejsze jednak jest przygotowanie do podróży, które możesz z powodzeniem wykonać. Pierwsza zasadą jest dokładne sprawdzenie samochodu, klocki hamulcowe, chłodnica, opony, koło zapasowe w bagażniku i komplet narzędzi potrzebnych do drobnych napraw. To niezbędnik każdego kierowcy, niezależnie czy porusza się kilka km od miejsca zamieszkania, czy jedzie kilkaset kilometrów.

Kolejna złota zasada to przygotowanie swojego organizmu do długiej trasy, niespożywanie alkoholu, wypoczęty organizm, brak negatywnych emocji przed jazdą samochodem. Nawet najmniejsza drobnostka może przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku, którego konsekwencje będziemy ponosić przez resztę życia. Kolejna ważna informacja dla każdego kierowcy, to nieprzekraczanie prędkości. Jeśli są ograniczenie, to są one po coś! Jeśli nie przestrzegałeś zasad ruchu drogowego, i dostałeś mandat, zapłać go jak najszybciej. Częsty mit o kasowaniu się mandatów do pewnej kwoty, to nieporozumienie. Pamiętaj również o aktualizacji GPS. Drogi ciągle są w remontach, przez to możemy uniknąć zaskoczenia związanego z objazdem.

Numer do pomocy drogowej - to podstawa

Jeśli odhaczyłeś wszystkie poprzednie punkty, czujesz że jesteś dobrze przygotowany do trasy, którą chcesz pokonać, to pomyśl o tym by mieć w telefonie numer telefonu do dobrej pomocy drogowej, która działa kompleksowo - Laweta Słubice. Ważne jest również to by nie korzystać z pierwszej lepszej firmy w przypadku zdarzenia. Dzięki wcześniejszym sprawdzeniu firm w okolicy przez którą będziesz przejeżdżać możesz zweryfikować pomoce drogowe. Nie zawsze ta pomoc, która ma na wizytówce najwięcej gwiazdek jest najlepsza. Jest to częstym błędem, za który w późniejszym etapie musimy zapłacić.