piątek, 25 sierpień 2023 14:05

Płyty PIR na podłogę - najlepszy materiał termoizolacyjny na posadzki

Płyty PIR na podłogę Płyty PIR na podłogę mat. prasowe

Płyty PIR to niezwykle wszechstronny znajdujący szerokie zastosowanie materiał termoizolacyjny. Z powodzeniem są one wykorzystywane do izolacji termicznej ścian, dachów, a także podłóg. Ze względu na swoje wyjątkowe parametry coraz częściej zastępują one styropian oraz inne materiały powszechnie używane do ocieplania rozmaitych powierzchni. Płyta PIR na podłogę zapewni optymalny komfort termiczny w Twoim domu i sprawi, że Twoje rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe.

 

Co to jest płyta PIR?

Jeszcze do niedawna wydawać się mogło, że nic nie jest w stanie zastąpić niezwykle popularnego materiału termoizolacyjnego, jakim jest styropian. Szybko się jednak okazało, że nowoczesna płyta PIR ma znacznie lepsze parametry izolacyjne. Ten zrobiony z twardej pianki poliuretanowej materiał cechuje się wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej. To sprawia, że nawet przy niewielkiej grubości zapewnia lepszą izolację cieplną, niż znacznie grubszy styropian, czy też wełna mineralna.

Płyty PIR są wyjątkowo lekkie, a zarazem niezwykle wytrzymałe, odporne na ściskanie i rozciąganie. Wykazują również wysoką odporność na wilgoć. Nie reagują też na większość substancji chemicznych, wykorzystywanych w budownictwie. To wszystko powoduje, że są one idealnym materiałem termoizolacyjnym na posadzki, ale nie tylko.

Płyty PIR na posadzkę - skuteczna izolacja termiczna Twojej podłogi

Płyty PIR ze względu na swoje wyjątkowe właściwości znajdują niezwykle szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Świetnie się też sprawdzają w budynkach modernizowanych i remontowanych. Są doskonałym materiałem termoizolacyjnym na posadzki. Niewątpliwą ich zaletą jest to, że z powodzeniem można je stosować przy ogrzewaniu podłogowym. Ze względu na niski współczynnik przenikalności cieplnej ich zastosowanie pomaga znacząco poprawić izolację termiczną podłogi, a tym samym komfort cieplny budynku.

Płyty PIR na posadzkę można stosować na podłogi już istniejące. W porównaniu do innych materiałów termoizolacyjnych są one znacznie cieńsze. Dzięki temu ich zastosowanie nie spowoduje podniesienia poziomu posadzki. Ten rodzaj izolacji doskonale się również sprawdza w przypadku dopiero powstających podłóg. Stosuje się je pod wylewkę. Są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że skutecznie przeciwdziałają powstawaniu szczelin i pęknięć na podłodze. Płyta PIR na podłogę jest doskonałym rozwiązaniem dla posadzek położonych na gruncie. Jej zastosowanie pomaga skutecznie ograniczyć straty cieplne przez podłogi.

Docieplanie posadzek za pomocą płyt PIR daje mnóstwo korzyści. Ich montaż jest niezwykle prosty i każdy z łatwością poradzi sobie z tym zadaniem. Inwestycja w ten rodzaj izolacji szybko przyniesie oczekiwane efekty w postaci komfortu termicznego w domu, a także mniejszych wydatków na jego ogrzewanie.