piątek, 22 lipiec 2022 11:35

Lazura, wosk, impregnat czy olej do drewna ogrodowego i tarasu?

Remmers do tarasów Remmers do tarasów pixabay

Drewniane meble oraz elementy ogrodu czy tarasu są bardzo często wykonane z drewna. W takim przypadku warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie drewnianej powierzchni tak, by zachowała swoje właściwości estetyczne oraz funkcjonalne przez jak najdłuższy czas.

Jeśli masz lub planujesz mieć drewniany taras, ławkę, altanę lub płot w swoim ogrodzi i chcesz dowiedzieć się, jak odpowiednio zabezpieczyć drewno, sprawdź koniecznie ten wpis.

Istnieje wiele produktów do zabezpieczenia drewnianych powierzchni, jednak nie każdy z nich będzie nadawał się do wszystkich rodzajów drewna oraz każdego przypadku ich użycia. Innym procesom niszczenia ulega drewno wykorzystane jako deska na tarasie, a zupełnie inne właściwości ochronne są potrzebne do zabezpieczenia drewnianej altany.

W przypadku drewna stosowanego na zewnątrz budynku musimy pamiętać o tym, że jest ono narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, wpływ niskiej i wysokiej temperatury, podwyższoną wilgotność powietrza, deszcz, śnieg, uszkodzenia mechaniczne, żer os czy pleśń i glony. To wszystko sprawia, że drewniane deski tarasu mogą ulec zbyt szybkiemu zużyciu i straceniu swoich właściwości konstrukcyjnych. W takim przypadku drewno stosowane na zewnątrz budynku powinno być chronione w sposób szczególny, który zabezpieczy je przed zbyt szybkim ścieraniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Remmers do tarasów - impregnat, lazura czy olej?

Produkty ochronne do drewna od firmy Remmers to jeden z lepszych wyborów, jaki możemy podjąć w momencie, gdy chcemy zabezpieczyć drewniany taras. Wieloletnie doświadczenie oraz dedykowane serie produktów do drewna sprawiają, że marka Remmers jest jedną z najchętniej wybieranych firm, jeśli chodzi o producentów dostarczających wysokiej jakości środki do ochrony i pielęgnacji drewna stosowanego na zewnątrz i wewnątrz budynków.

W przypadku firmy Remmers, w ofercie znajdziemy pielęgnacyjny olej do drewna Pflege-Öl, który jest oferowany w pojemności 100 ml, 750 ml, 2,5 L i 5 L. Olej do tarasów Remmers Pflege-Öl, jest przeznaczony do drewna wykorzystanego wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Znakomicie nadaje się do zabezpieczenia elementów budowlanych, zarówno tych, które zachowują swój wymiar, jak i elementów, które zachowują wymiar w ograniczonym zakresie. Dlatego też Pflege-Öl jest bardzo często stosowany w przypadku zabezpieczenia mebli ogrodowych i drewnianych tarasów. Jeśli chodzi o gatunki drewna, jakie możemy zabezpieczyć z wykorzystaniem oleju Remmers Pflege-Öl, bez problemu możemy wymienić dąb, modrzew, drewno tekowe, bangkirai, massaranduby, bambus czy iroko.

Lazura do drewna Remmers HK-Lasur 3w1

HK-Lasur 3w1 to jeden z popularniejszych produktów do ochrony drewna od firmy Remmers, który wyróżnia się przede wszystkim swoim składem. HK-Lasur to impregnat, powłoka gruntująca i lazura dostępna w postaci jednego, gotowego do użycia produktu. Sprawia to, że bez konieczności trzykrotnego malowania drewnianej powierzchni i tworzenia kolejnych warstw, możemy skutecznie zabezpieczyć drewno przed wilgocią i promieniowaniem UV. Lazura do drewna Remmers zapewnia bardzo dobry efekt impregnujący, a naniesiona powłoka przepuszcza parę wodną, tworząc jednocześnie powłokę hydrofobową. Warto również wspomnieć, że duża zawartość fazy stałej w mieszance, zapewnia ochronę przed żerowaniem os, pleśnią, sinizną i glonami. Dużym atutem HK-Lasur 3w1 jest intensywny kolor, co sprawia, że produkt może być nakładany w cienkich warstwach.

Olej impregnujący do drewna Koopmans Houtolie

Jeśli szukamy łatwego w aplikacji oleju impregnującego na bazie naturalnego oleju lnianego, to Houtolie od Koopmans będzie w tym miejscu bardzo dobrym wyborem. Olej impregnujący Houtolie to przede wszystkim produkt, który doskonale impregnuje drewno, a jego powłoka pozwala regulować jego wilgotność. Naniesiona powłoka ochronna oleju Houtolie od Koopmans tworzy gładką i miłą w dotyku powierzchnię ochronną. Warto wspomnieć, że zarówno wersje kolorystyczne, jak i wersja w kolorze naturalnym bardzo dobrze chronią drewno przed warunkami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem UV.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach do zabezpieczenia drewnianego tarasu, sprawdź sklep internetowy MBK Sklep, który jest dostępny pod adresem www.mbksklep.pl. Znajdziesz tam kilkaset produktów do ochrony i pielęgnacji drewna od Remmers, Koopmans i Osmo.