środa, 20 kwiecień 2022 17:34

Jakie rynny wybrać przy budowie domu?

rynny stalowe rynny stalowe pixabay

Ze względu na to, że system rynnowy ma za zadanie służyć nam przez długie lata, jego wybór powinien być odpowiednio przemyślany i warto się nad nim zastanowić już na etapie projektowym.

Decydując się na konkretne rynny dachowe przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kwestie związane m.in. z wykorzystanymi do ich produkcji materiałami, to jak będą komponowały się z elewacją budynku i sposobem wykończenia dachu, kosztami montażu, czasową konserwacją oraz ceną ich zakupu.

Rynny dachowe to jeden z niezbędnych elementów, o którym należy pamiętać w przypadku budowy każdego domu jednorodzinnego. Związane jest to z pełnioną przez nie funkcją, która polega na zapewnieniu właściwego i efektywnego odprowadzania wody z dachu. To z kolei pozwoli na zadbać o odpowiednie zabezpieczenie murów/elewacji przed jej ewentualnym nasiąkaniem w wyniku niesprawnego, przeciekającego systemu.

Ze względu na dużą różnorodność dostępnych na rynku rynien, ich właściwy wybór dla wielu osób, w tym także doświadczonych fachowców, może okazać się dość dużym wyzwaniem. W końcu należy pamiętać, że różnią się od siebie nie tylko wyglądem, kształtem lub kolorem, ale także materiałem wykorzystanym do ich produkcji. Mowa w tym momencie np. o stali, aluminium, czy też plastiku. Wspomniane kwestie mają znaczenie nie tylko w przypadku wydajności systemu, ale co ważniejsze również jego wytrzymałości i dłuższej eksploatacji. Zazwyczaj tego typu systemy składają się z takich elementów jak: rury spustowe, narożniki, wylewki, odpływy, haki, łączniki do rynien, łączniki do rur spustowych, rynajzy, obejmy oraz rewizje rynny, które warto, aby były wykonane z tych samych materiałów.

Jakie rynny wybrać przy budowie domu?

Poszukując najlepszego systemy rynnowego do budowanego domu jednorodzinnego, o którym jak już wcześniej zostało wspomniane, należy pomyśleć w momencie projektowania tzw. czterech kątów, warto jest skorzystać z doświadczonego i cenionego dostawcy.

Z pewnością doskonałym przykładem takiej firm, jak QSTALYO. Dzięki pasji kreowania nowych rozwiązań, zamiłowania do estetyki, a także chęci zaspokajania potrzeb klientów, wspomniany producent nowoczesnych systemów rynnowych, od lat dostarcza solidne, wydajne i niezawodne rynny stalowe o wysokiej jakości i ponadczasowej stylistyce. Ponadto połączenie nowoczesności z minimalizmem, pozwoliło na stworzenie firmie QSTALYO, takich instalacji/konstrukcji, które są łatwe w montażu i praktycznie niewidoczne, co niewątpliwie jest ich jednym z wielu atutów. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób ceniących sobie estetykę.

W szerokiej ofercie, klienci mogą liczyć na takie bezłącznikowe systemy rynnowe, zapewniające efektywne odprowadzanie wody z dachu jak:

·         QNNECT – przystępny cenowo system wykorzystujący do łączenia rynien specjalny, dedykowany klej, dzięki czemu znacznie uproszczono i przyspieszono jego montaż,

·         Q STALYO PRO – prostokątny, minimalistycznie piękny system wykonany z trwałej stali,

·         Q STALYO MIX-PRO – system łączący dwa rodzaje materiałów, tj. stal i PVC.