wtorek, 12 październik 2021 19:35

Jak prawidłowo oświetlić dom z zewnątrz?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
halogeny LED halogeny LED

Budowa nowego domu lub remont w dotychczasowym miejscu zamieszkania wymaga od nas wyboru szeregu nowych, odpowiednich rozwiązań. Bardzo istotną kwestię stanowi oświetlenie, które umieszczone na zewnątrz budynku nie tylko podnosi jego walory wizualne, ale pozytywnie wpływa także na bezpieczeństwo i komfort korzystania z budynku o każdej porze dnia i nocy.

W roli oświetlenia zewnętrznego domu świetnie sprawdzają się nowoczesne i energooszczędne halogeny LED.

Zewnętrzne oświetlenie domu – dlaczego jest takie ważne?

Myśląc o oświetleniu domu, zazwyczaj przychodzą nam na myśl rozwiązania stosowane wewnątrz pomieszczeń. Nie mniej istotną rolę od nich pełni jednak oświetlenie zewnętrzne, o które warto zadbać z kilku istotnych powodów. Oświetlenie zewnętrzne domu ułatwia poruszanie się po posesji po zmroku, zwiększa poczucie bezpieczeństwa domowników, pozwala kontrolować najbliższe otoczenie domu oraz pełni niezwykle istotną funkcję wizualną podnosząc atrakcyjność domu oraz sprawiając, że w ciemności prezentuje się on nowocześnie, kompletnie oraz estetycznie wizualnie.

Oświetlenie zewnętrzne domu powinno być prawidłowo zaplanowane i rozmieszczone. W przypadku dużych domów o skomplikowanej bryle, warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie, która dobierze odpowiednie rozwiązania oświetleniowe oraz zadba o ich prawidłowy montaż i dostosowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb klienta. W przypadku mniejszych domów, możemy pokusić się natomiast o samodzielne rozplanowanie oświetlenia, pamiętając o umieszczeniu źródeł światła w newralgicznych punktach posesji – przy furtce i bramie wejściowej, wzdłuż ścieżki prowadzącej do drzwi wejściowych, na podjeździe, przy schodach oraz tuż nad drzwiami wejściowymi do domu.

Halogeny LED jako elementy oświetlenia zewnętrznego domu

Bardzo popularnym rozwiązaniem, po które chętnie sięgają osoby planujące oświetlenie zewnętrzne domu, są halogeny LED. Są to energooszczędne i ekonomiczne w zakupie źródła światła przystosowane do użytkowania na zewnątrz pomieszczeń. Z powodzeniem mogą zostać wykorzystane do oświetlenia bryły budynku i podniesienia w ten sposób jego walorów wizualnych, jak i do doświetlenia wybranych punktów na terenie posesji. Wybrane rozwiązania dostępne w sprzedaży są także wyposażone w czujniki ruchu i zmierzchu, które włączają oświetlenie w razie wykrycia w pobliżu ruchu lub kiedy zacznie się ściemniać. Zautomatyzowana praca sprawia, że halogeny LED są wygodne i mało wymagające w obsłudze.

Naświetlacze mogą działać w oparciu o energię elektryczną dostarczaną za pomocą przewodów, jak i za pośrednictwem paneli solarnych, które dodatkowo podnoszą ekonomiczny charakter ich użytkowania. Wszystkie halogeny LED posiadają przy tym szczelne obudowy, które pozwalają na ich bezpieczne użytkowanie w warunkach zewnętrznych oraz wbudowane żarówki LED charakteryzujące się niskim poborem mocy przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i intensywności generowanego światła. Jest to idealny wybór dla osób poszukujących ekonomicznych, trwałych i wydajnych rozwiązań do oświetlenia zewnętrznego swojego domu i posesji.