poniedziałek, 27 wrzesień 2021 18:21

Systemy rekuperacyjne i ich zastosowanie

karino.pl karino.pl pixabay

Zrozumienie pojęcia odzysku ciepła jest koniecznością dla każdego użytkownika wentylatora. Wizualizuj i zrozum cykl odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych: Co się dzieje w czasie spalania?

Jak powietrze wpływa do układu i jak opuszcza go po spaleniu? Czy istnieje znacząca różnica w przepływie powietrza, gdy używamy systemów powrotu powietrza w porównaniu z zewnętrznymi wentylatorami zwrotnymi? Czy w budynku są inne urządzenia, które można wykorzystać do uzyskania różnych poziomów odzysku ciepła? Czym są te wszystkie kwestie i dlaczego mają tak duże znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o obiekty mieszkalne, w których powietrze wraca z zewnątrz, a systemy wentylacyjne wykorzystują powietrze zewnętrzne. Rekuperacja to proces usuwania ciepła z systemu poprzez usuwanie ciepła odpadowego, zapobieganie jego ucieczce i wytwarzanie energii elektrycznej do wykorzystania przez system. System wentylacyjny to zamknięta przestrzeń, w której powietrze może przepływać przez rury. Istnieje wiele różnych rodzajów systemów. Eksperci od rekuperacji https://karino.pl/ pozostają do Twojej dyspozycji. 

W jaki sposób odbywa się rekuperacja? 

Rekuperacja, znana również jako odzysk ciepła w systemach wentylacyjnych (HRV) to proces, w którym nadmiar ciepła wytworzony w budynku jest usuwany i ponownie wykorzystywany. Gorące powietrze wytwarzane podczas ogrzewania lub chłodzenia może być wykorzystane w klimatyzacji lub innym sprzęcie do generowania dodatkowej mocy. Rekuperacja wykorzystuje energię ze środowiska oraz dwutlenek węgla, parę wodną i inne gazy wytwarzane przez efektywne wykorzystanie czynników chłodniczych, takich jak R-22. Zaletą tej technologii nad chłodniami kominowymi jest to, że można to zrobić znacznie wydajniej niż systemy z naturalną konwekcją lub wentylatorami. Może być stosowany do budynków bez widocznych źródeł ciepła, takich jak parkowanie samochodów na gorącym asfalcie itp. Strata ciepła jest problemem wszędzie tam, gdzie jest otwarta przestrzeń, czy to pokój, czy budynek. Wyciek ciepła przez okna i drzwi budynków, przez ścianę między pokojami, a nawet przez rury wymiany ciepła. Więcej na temat rekuperacji możesz dowiedzieć się tutaj