czwartek, 15 kwiecień 2021 10:18

Urządź swój pokój w stylu, czyli kilka porad odnośnie aranżacji wnętrz

Fototapety dmuchawce Fototapety dmuchawce pixabay

Aranżacja wnętrz ma w ostatnim czasie coraz większe znaczenie, ponieważ styl naszych wnętrz jest obecnie uważany za odzwierciedlenie naszego charakteru, gustu i poczucia piękna.

Dlatego też tak popularne jest dziś dokładne aranżowanie każdego pomieszczenia, aby w jak najlepszym stopniu dopasować go do całego mieszkania lub domu. Jakie pomysły są godne podpatrzenia i dlaczego niektóre rozwiązania modna dekady temu, znów cieszą się ?

Aranżacja pokoju w konkretnym stylu

Wykończenie pokoju związanie jest z osobą, która w takim pomieszczeniu będzie przebywać. Dlatego też stylami, które zdecydowanie wiodą dziś prym, są styl skandynawski, loftowy, nowoczesny, industrialny czy minimalistyczny. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż wyżej wymienione style są bardzo uniwersalne, eleganckie i estetyczne, dzięki czemu z łatwością można łączyć je z dodatkami, które podkreślają charakter osoby zamieszkującą dany pokoju. Warto zdecydowanie podkreślić, że zarówno każda grupa wiekowa, jak i płeć, wyróżniają się konkretnymi i charakterystycznymi dodatkami, jednakże należy postrzegać pokój urządzony w stylu minimalistycznym za swoiste płótno, które gotowe jest na nałożenie personalnych barw w postaci dodatków, takich jak np. tapeta ma ścianę.

Retro comeback, czyli boom na fototapety

Tapety na ścianę jeszcze do niedawna kojarzyły się jedynie z latami 80. i 90. XX wieku, jednakże dziś zdecydowanie wracają do łask. Spowodowane jest to całkowicie nowym i świeżym podejściem do sprawdzonego i wypróbowanego tematu. Współczesne fototapety wyróżniają się dużą  rozdzielczością oraz ogromną paletą barw, dzięki czemu są fotorealistyczne. Fototapeta na ścianie pozwala w bardzo oryginalny i charakterystyczny sposób upiększyć dany pokój. Fototapety dmuchawce, to tylko jeden z przykładów pomysłowej tematyki fototapet, które są w stanie pięknie współgrać ze stylem, w którym wykończony został dany pokój.

Dlaczego warto mieszać style?

Monotematyczność w aranżacji wnętrz jest coraz częściej porzucana na rzecz harmonijnego łączenia różnych stylów. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie wystroju wnętrza do osobistych preferencji – dodatki, fototapety oraz konkretne meble pozwalają uchwycić kwintesencje własnego stylu. Warto oczywiście podkreślić dość wyraźnie, iż konkretne style powinny być łączone w bardzo subtelny sposób, aby nie zaburzyć całokształtu. Dlatego też nowoczesne style wyróżniające się minimalizmem stanowią doskonałe tło, na które naniesione mogą być dodatki takie jak np. fototapety, rzeźby czy stylowe lampy. Fototapety pozwalają na bardzo efektowną syntezę wielu różnych styli, ponieważ mogą przedstawiać dosłownie wszystko – od pięknych krajobrazów, po fotorealistyczne zdjęcia różnych przedmiotów, zwierząt czy roślin. Dzięki fototapetom możliwe jest zakotwiczenie tego, co w jakiś sposób wyraża charakter osoby mieszkającej w danym pokoju.

Sposobów aranżacji wnętrz jest obecnie niezwykle dużo, dlatego warto kierować się nie tylko modą, ale także i własnym gustem. Łączenie styli za pomocą dodatków jest świetnym sposobem na urządzenie pokoju w zgodzie z własnym gustem.