środa, 31 sierpień 2022 15:38

Salon minimalistyczny — co powinno się w nim znaleźć?

meble tapicerowane meble tapicerowane pexels

Styl minimalistyczny jest ogromnie popularny już od kilku lat. Niezmiennie utrzymuje się na wysokich pozycjach w rankingach wnętrz. Zastanawiasz się jak urządzić swój salon w tym stylu? Sprawdź, co powinno się w nim znaleźć.

 

Meble, które nadają minimalistycznego charakteru

Minimalistyczny styl kojarzony jest przede wszystkim z surowym wyposażeniem wnętrza. Jednak to nie są tylko gołe ściany i brak dekoracji. Tutaj również można spotkać bogactwo wzorów i kolorów. Należy pamiętać o tym, żeby zachować odpowiednie proporcje. Wówczas całość wygląda estetycznie.

Najważniejszym meblem w każdym salonie jest kanapa. W przypadku minimalizmu dobrze sprawdzają się meble tapicerowane. Postaw na narożnik ustawiony w centralnej części pomieszczenia. Wówczas z pewnością zyskasz niesamowicie ciekawy efekt, który umożliwi Ci dalsze manipulowanie dodatkami i dekoracjami.

Stoliki do kawy

Obok kanapy w minimalistycznym salonie postaw na proste stoliki, które mają szklane elementy. Pamiętaj, żeby pasowały one do kanapy, również pod kątem wysokości. Zbyt nisko osadzony blat jest niewygodny podczas spędzania miło czasu.

Szafki wokół telewizora

Już od dawna telewizor znajduje się w niemalże każdym domu. Umożliwia wspólne spędzanie czasu i oglądanie filmów. Z pewnością znajdzie się on również w Twoim salonie. Jeżeli zależy Ci na stylu minimalistycznym, pamiętaj o kilku szafkach wokół ekranu. Dlaczego?

W minimalistycznym salonie warto znaleźć miejsce na przechowywanie rozmaitych rzeczy. Mowa tutaj o podkładkach, pilotach czy zastawie. Powinny być one raczej schowane, a na zewnątrz widoczne tylko elementy dekoracyjne. Najlepszym miejscem na umieszczenie szafek jest okolica telewizora.

Tutaj można stworzyć ciekawą kompozycję składającą się z kilku mebli. W ten sposób jednocześnie ograniczasz dopływ światła słonecznego do ekranu. Możesz oglądać filmy nawet w bardzo jasny dzień. Stosujesz podstawowe prawo minimalizmu, łącząc eleganckie z pożytecznym.

Czy w salonie w stylu minimalistycznym znajdzie się miejsce na kwiaty?

W sieci pojawiają się głosy, że minimalistyczny salon to pomieszczenie pozbawione ozdób. Mowa tutaj również o kwiatach. Jednak wyposażenie wnętrza powinno być dopasowane do potrzeb domowników. Dlatego, jeżeli lubisz rośliny, koniecznie po nie sięgnij.

Najlepszym rozwiązaniem do salonu w stylu minimalistycznym są duże, zielone kwiaty, które zajmują dużo przestrzeni i dominują nad innymi ozdobami. Mogą one znaleźć swoje miejsce w rogu pokoju. Kup niewielki kwiat i samodzielnie pielęgnuj go tak, żeby wyrósł. W ten sposób możesz stopniowo zwiększać przestrzeń potrzebną dla rośliny. Jednocześnie będzie on coraz lepiej dopasowany do wnętrza.

Dodatki, które warto postawić w minimalistycznym salonie

Pamiętaj, że minimalistyczny salon to nie jest pomieszczenie pozbawione dodatków. Tutaj również możesz puścić wodze fantazji podczas wykańczania wnętrza. Na jakie dodatki warto stawiać? Przede wszystkim na proste formy. Dekoracyjne świece, stoły czy obrazy powinny być minimalistyczne.

Jeżeli postawisz na prostotę w dekoracjach, w przestrzeni Twojego minimalistycznego salonu może ich być znacznie więcej. Dobrze przemyśl wszystkie zakupy. Najlepiej, jeżeli jednego dnia wybierzesz się po meble, a kolejnego po dodatki. Wówczas możesz mieć jasno określony plan działania, który pomoże Ci uzyskać zadowalający efekt.

Gdzie szukać dodatków do minimalistycznego salonu? Dobrym miejscem jest sklep Meble Pyka. Tutaj możesz dostać nie tylko dekoracje, ale przede wszystkim główne elementy wystroju. Kupując wszystko w jednym miejscu, możesz mieć pewność, że całość będzie się ze sobą dobrze komponować.