środa, 07 lipiec 2021 12:56

Podstawowe funkcje rolet zewnętrznych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
rolety zewnętrzne rolety zewnętrzne pixabay

Rolety zewnętrzne są inwestycją, dzięki której w znacznym stopniu zwiększone zostaje nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także i komfort przebywania w domu.

Stanowią doskonały izolator od czynników środowiskowych, zarówno tych pogodowych, jak i akustycznych. Zapewniają ochronę przed nadmiernym promieniowaniem, wiatrem, deszcze i śniegiem.

Wiele osób ze względu na szereg pozytywnych funkcji, coraz chętniej decyduje się na wyposażenie swoich mieszkań w rolety zewnętrzne. Z powodzeniem można je dopasować do najróżniejszych potrzeb, tym bardziej że występują w wielu wariantach. Dodatkowo nowoczesne modele prezentują się w sposób estetyczny, co jeszcze bardziej podnosi ich ogólną atrakcyjność.

Jakie są podstawowe funkcje pełnione przez rolety zewnętrzne?

Zatrzymywanie ciepła w domu

Ze względu na swoją konstrukcję, rolety zewnętrzne pozwolą zapewnić dobrą izolację termiczną zimą, chroniąc wnętrza naszych mieszkań przed mroźnym powietrzem z zewnątrz. W ten sposób przyczyniamy się do zmniejszenia strat ciepła, co daje również możliwość znacznego obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Pozwala to na znaczną poprawę bilansu energetycznego budynku. Z kolei latem rolety chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem się pomieszczeń. Nie dają możliwości, aby promienie słoneczne dotarły do szyby. Pozwalają również na skuteczne zacienienie pomieszczenia, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dodatkowo chronią przed wiatrem, gradem, śniegiem oraz deszczem.

Izolacja przed hałasem z zewnątrz

Budowa i sposób montażu rolet zewnętrznych przyczynia się do znacznego ograniczenia przenikania dźwięków do wnętrza mieszkania. Stąd też doskonale sprawdzają się w przypadku tych domów, które znajdują się przy ruchliwych ulicach. Dzięki zasłonięciu rolet i to nie tylko w porze nocnej, jesteśmy w stanie zadbać o skuteczną ochronę przed nadmiernym hałasem z zewnątrz. Pozwala to cieszy się niczym niezmąconą ciszą.

Dodatkowo rolety zewnętrzne zwiększają komfort i prywatność domowników, chroniąc tym samym przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów. W okresie zimowym, kiedy to na dworze dość szybko robi się ciemno i szaro, w naszych mieszkaniach zapalane jest światło. Wówczas z ulicy doskonale jest widać, co się dzieje za oknem w naszych wnętrzach. Dzięki zasłonięciu rolety zwiększymy swobodę funkcjonowania w domu oraz unikniemy niechcianych spojrzeń sąsiadów.

Dodatkowa ochrona przed włamaniem

Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową ochronę i przeszkodę dla potencjalnego złodzieja przed włamaniem, ponieważ przyczynia się do opóźnienia czasu włamania. W ten sposób w momencie naszego wyjazdu na wakacje, zasłonięcie rolet w naszym mieszkaniu, pozwoli nam na zwiększenie komfortu podczas urlopu.

Decydując się na rolety zewnętrzne Screen oferowane przez firmę Anwis -http://anwis.pl/pl/rolety-screen, które zostały wyposażone w sterowanie elektryczne, mamy możliwość ich podłączenia zarówno do automatyki pogodowej, jak i programatora czasowego. Dzięki temu jesteśmy w stanie ustawić nasze rolety w taki sposób, aby codziennie podnosiły się i opuszczały o różnych porach, co pozwoli nam na zbudowanie wrażenia, że ktoś jest w domu, mimo, że w tym czasie jesteśmy np. na urlopie.