czwartek, 28 kwiecień 2022 15:20

Miękkie materace do spania – dla kogo będą odpowiednie?

sennes.pl materace miękkie sennes.pl materace miękkie pixabay

Cześć naszej doby przeznaczamy na sen, dlatego tak ważny jest dobór materaca, który dzięki temu, że będzie odpowiednio dopasowany, pomoże złagodzić wiele schorzeń związanym z kręgosłupem lub układem krążenia.

Świadomość czy przyzwyczajenia ukierunkowały nasze myślenie, by to materace o powierzchniach twardych były tymi najzdrowszymi. A to nie do końca musi być dobry kierunek. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kto powinien taki wybrać? Dla kogo najlepszy?

Indywidualne odczucia zależne są od wielu czynników, między innymi wagi użytkownika, jego wieku i stanu zdrowia. Im starsi jesteśmy, tym częściej szukamy materacy, które będą miękkie, a jednocześnie dobrze podtrzymujące kręgosłup. W większości miękkie materace proponuje się osobom o niskiej wadze ciała do 60 kg. Jednak to nie znaczy iż osoba z wyższą wagą nie może z takiego materaca korzystać, zwłaszcza jeśli ciało lub przyzwyczajenia wskazują na modele miękkie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że materace o powierzchni miękkiej użytkowane przez osoby cięższe, szybciej się mogą wypracować, dlatego warto wybrać te na konstrukcji pocket lub multipocket. Szukasz materacy miękkich? Kup je na https://sennes.pl/materace-miekkie

Miękkie materace do spania i ich rodzaje.

Strona materaca o stopniu H1- miękka, wykończona jest surowcem w postaci podwójnej warstwy pianki visco memory. Surowiec jaki wykorzystujemy do stworzenia strony miękkiej, ma właściwości mocno plastyczne, zapamiętujące kształty ciała. Ten surowiec zmiękcza się jeszcze bardziej, przyjmując formę otulenia po nagrzaniu ciepłotą ciała.

Jednak odczucie na takiej powierzchnio jest mocno zróżnicowane  w zależności od rodzaju użytej konstrukcji sprężynowej czy jej brak. Materace z powierzchnią spania w stopniu H1 występują w postaci materacy: piankowych, bonelowych, pocketowych i multipocket.

Każdy z tych rodzai materacy będzie odpowiednia dla innej grupy osób.

Czym się różnią materace miękkie?

Pomimo tego samego wykończenia strony miękkiej, materac będzie w odczuciu przybierał delikatnie inną miękkość. Warstwa podwójnej pianki visco memory nałożona na piankę T25 lub HR w materacach piankowych,  świetnie nada się dla dzieci lub osób z niską wagą ciałą, ze względu na brak punktów podparcia. To samo wykończenie materaca, nałożone na konstrukcję pocket (262szprężyny /m2) będzie elastyczne z odczuciem podparcia, jednak poprzez podwójną piankę visco memory nadal zachowamy plastyczność i otulenie. Konstrukcja multipocket użyta w materacu z wykończeniem miękkim, będzie znacznie sztywniejsza jeśli chodzi o podparcie i nacisk na powierzchnię materaca.

Gdzie kupić, na co zwrócić uwagę.

Coraz odważniej kupujemy w internecie nie tylko produkty małych gabarytów, ale i te duże.  W sklepach internetowych można znaleźć modele czy rozmiary materacy często nie dostępnych w sklepach stacjonarnych. Dlatego wybór jest zrozumiały. Ale warto przed zakupem przez internet zapoznać się nie tylko i ofertą ale i również z opiniami sklepu, forma transportu, jakością surowców, dodatkowymi kosztami itp. Sklepem godnym polecenia, który oprócz bogatej oferty modeli i rozmiarów , umożliwia także klientom wybór surowców względem swoich potrzeb jest sklep Sennes.pl.