środa, 17 sierpień 2022 18:43

Materac 160x200 cm dla dwóch osób dorosłych

materac 160x200 materac 160x200 pixabay

Materac dla osób dorosłych powinien zapewnić odpowiednie podparcie i komfort aby budzić się wypoczętym bez bólów pleców. Kupując mowy materac 160x200 cm należy zwracać uwagę na jego konstrukcję i twardość, która powinna być dostosowana do wagi i upodobać osób śpiących.

W tym artykule opiszemy na co zwracać uwagę aby być zadowolonym z zakupu materaca.

Odpowiednio dobrana konstrukcja materacach

Trwały materac i wygodny musi posiadać odpowiednią konstrukcję. Dla osób dorosłych polecamy zwracać uwagę na konstrukcje kieszeniowe i lateksowe. To dobry wybór dla osób, które z wiekiem zaczynają odczuwać ból pleców. Dodatkowo mocna konstrukcja to dłuższa trwałość materaca i przede wszystkim wysoki komfort. Konstrukcje kieszeniowe dzielimy na pocketowe i multipocketowe. Multipocket to dużo większa ilość sprężyn na 1m2 czyli materac mniej uginający się pod naciskiem. Taka konstrukcja jest zalecana dla osób ze zróżnicowaną wagą, gdzie ciężko dopasować twardość materaca bo waga każdej osoby wskazuje inną twardość materaca. W takiej sytuacji należy pozostać przy niższe wartości skali twardości materaca a zastosować mocniejszą sprężynę. Materac lateksowy to zakup na lata, taki materac gwarantuje wysoką jakość snu i nie zużywa się w całym okresie korzystania.

Skala twardości dostosowana do wagi ciała

Materace przez producentów posiadają kilkustopniową skalę twardość od materacy miękkich po bardzo twarde. W ten sposób klient może patrząc na swoją wagę odczytać jakie są zalecenia producenta, czyli jaka dana twardość materaca sprawdzi się dla danej wagi użytkownika. Modele średnio twarde są najbardziej uniwersalne i często kupowane przez klientów, w tym przypadku też warto zwrócić uwagę jak producent opisuje taki modele aby ewentualnie wybrać model materaca gdzie jego dwie strony będą miały zróżnicowaną twardość. Jedną taką jaką chcemy a drugą zgodną z zaleceniami producenta.

Jak wygląda wykończenie materaca

Materace mają zróżnicowane wykończenie, które jest uzależnione od wybranej twardości materaca. Przy materacu miękkim stosuje się plastyczną i reagującą na ciepło ciała piankę visco memoty. Przy modelach średnio twardych jest największy wybór, spotkać można wykończenie z pianki HR, lateksu czy różnego rodzaju pianki profilowane. Przy materacach twardych występuje wykończenie ze sztywnych warstw kokosu czy trawy morskiej. Modele bardzo twarde zazwyczaj nie posiadają w budowie żadnej pianki a jedynie same warstwy sztywne jak kokos i końskie włosie.

Zakup dobrego materaca przez internet

Przez internet zamawiamy już chyba wszystko, więc dlaczego nie materac. Dziś producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują własną sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego. Polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Kaszmirowysen.pl. To Polski producent oferujący materace o niestandardowych wymiarach i o zróżnicowanej konfiguracji twardości i konstrukcji materacy.