wtorek, 05 styczeń 2021 18:35

Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

lampy w stylu glamour lampy w stylu glamour Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Nie trzeba wydawać fortuny ani być projektantem wnętrz, aby stworzyć efektowny i luksusowy buduar. Wystarczy kilka prostych patentów, by twoja sypialnia stała się nie tylko piękna i elegancka, ale również funkcjonalna.  

 

Wnętrza w stylu glamour – czym się charakteryzują? 

Jeśli uwielbiasz wyrafinowany luksus, to styl glamour może być odpowiedni dla Twojego domu. We wnętrzach olśniewających domów kaskadowe kryształy zwisają z błyszczącego żyrandola nad aksamitnymi meblami tuftowanymi i drapowanymi w sztucznym futrze. Wygląd przypomina stary hollywoodzki przepych i czerpie inspirację z ekskluzywnego, klasycznego wystroju wnętrz. Nowoczesny styl glamour jest zazwyczaj osiągany poprzez połączenie ze sobą trzech kolorów: beżowy, biały i metaliczny. Kobiety zazwyczaj uwielbiają styl glamour i to właśnie w tym stylu najczęściej urządzają swoje mieszkania.  

Urządzając wnętrze w stylu glamour, pamiętaj o oświetleniu. W sklepach znajdziesz lampy w stylu glamour w różnych kształtach i kolorach. W wnętrzach tego typu idealnie sprawdzi się również lampa vintage, która będzie stanowić swoiste przełamanie stylu. 

Jednakże, ponieważ mieszkamy zazwyczaj w nowym domu budowlanym, a nie w rezydencji w Hollywood Hills, nasz dom nie ma nic wspólnego z luksusem i przepychem, kiedy wprowadzamy się po raz pierwszy. Za pomocą kilku prostych trików możemy stworzyć piękne, eleganckie i luksusowe wnętrza przy niskim nakładzie finansowym. Jak osiągnąć taki efekt? Podpowiadamy. 

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour? 

Styl glamur jest często kojarzony z dawną atrakcyjnością Hollywoodu, nawiązującą do hojnych posiadłości gwiazdek. Kupując meble i dodatki w stylu glamour, należy zwrócić uwagę na przedmioty, które przyciągają wzrok i sprawiają wrażenie bogatych lub nawet trochę przesadnych. Elementy stylu glamour można włączyć do swojej przestrzeni i zmieszać z innymi stylami, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd, który nadal uchwyci magię blasku i połysku. 

Szukaj wyrazistych odcieni bieli, połączonych subtelnymi pastelowymi i metalicznymi tonami, aby wykorzystać tradycyjną elegancję glamu, lub idź w dramatyczny sposób z ciemnymi ścianami i głębokimi odcieniami klejnotów rozjaśnionymi zwiewnymi zasłonami i iskrzącymi się akcentami 

Postaw na stonowane meble i wyraziste akcenty dekoracyjne

Styl glamour opiera się na bogatych materiałach i dotykowych teksturach. Akcenty akrylowe, szklane, cekinowe i kryształowe akcenty podnoszą rangę przestrzeni sprawiając, że wnętrze zyskuje elegancji.  

Wnętrze w stylu glamour to często mieszanka klasycznych, dużych elementów w połączeniu z meblami z akcentami, które oddają luksusową estetykę - a wygląd jest zaskakująco elastyczny i łatwy do połączenia z innymi wrażeniami stylistycznymi. 

 Pięknie urządzony pokój dzienny uchwyci luksus relaksu i jednocześnie zapewni maksimum stylu. Szukaj klasycznych kształtów w sofach i krzesłach, ale z akcentami w stylu glamour, takimi jak aksamitna tapicerka, tufting, czy metalowe lub akrylowe nogi. Lśniące stoliki końcowe, marmurowe akcenty i mnóstwo poduszek i rzutów tworzą przestrzeń, w której będziesz błagać o pozostanie i rozpieszczanie się.