środa, 27 kwiecień 2022 08:55

Czy zasłony i prześcieradło w sypialni powinny być w tym samym kolorze?

Prześcieradła Prześcieradła pixabay

Nie da się ukryć, że sypialnia jest dla każdego z nas miejscem prawdziwie wyjątkowym. To właśnie w niej odpoczywamy i cieszymy się chwilami spędzonymi z drugą połówką.

Oczywiście sypialnia wymaga od nas odpowiedniej aranżacji i często to właśnie ten aspekt staje się największym problemem. Przeglądając katalogi i broszury z projektami specjalistów, często mamy mieszane uczucia. W jednej z aranżacji naszą uwagę przykuły zasłony, które miały taki samo kolor jak prześcieradło, zaś z w innej, zachwycił nas kolorystyczny kontrast pomiędzy nimi. Wobec tego jak powinno być- czy zasłony i prześcieradło muszą być w tym samym kolorze?

Prześcieradło i zasłony w tym samym kolorze - kiedy się to sprawdzi?

Urządzanie sypialni często jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Wynika to z faktu, że często brakuje nam konkretnej koncepcji i staramy się odszukać inspiracje, które możemy zaadoptować do naszego wnętrze. Niektórzy z nas decydują się na wykreowanie dość stoickiej kompozycji, jaką są zasłony dokładnie w tym samym kolorze co prześcieradło. Wydawać by się mogło, że połączenie takie będzie po prostu zbyt statyczne i może nawet sprawić, że wnętrze będzie prezentować się bez wyrazu. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach takie połączenie może naszą sypialnię nawet uratować! Sprawdzi się ono w szczególności, kiedy mamy problem z tym, by zapanować nad mnogością dodatków i kolorów, które już we wnętrzu istnieją. W taki sposób, można szybko i skutecznie stonować aranżacje oraz nadać jej o wiele bardziej harmonijnego i stonowanego wydźwięku. Z pewnością będzie to idealne rozwiązanie do wnętrz nieco chaotycznych, w których brakuje spokoju i ładu.

Kiedy zasłony i prześcieradła powinny być w różnych kolorach?

Prześcieradła i zasłony w różnym kolorze, to zdecydowanie częściej stosowane połączenie. Nie da się ukryć, że świetnie sprawdzi się ono we wnętrzach minimalistycznych, gdzie cała aranżacja w większości opiera się na zachowaniu zasady kontrastu. Takie połączenie nada wnętrzu nieco bardziej geometrycznego wymiaru. Niemniej jednak wiele zależy od kolorów, które wybierzemy. Najlepiej decydować się na barwy, które leżą po przeciwnych stronach palety. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że prawidłowo zastosowaliśmy zasadę kontrastu i całość będzie się świetnie prezentowała. Takie połączenie sprawdza się również w sypialniach nowoczesnych, gdzie podkreślą one wyjątkowość oraz oryginalność wnętrza. Pamiętajmy jedna o tym, że inne elementy sypialni, o wiele lepiej będzie przy takim połączeniu stonować.