wtorek, 01 czerwiec 2021 11:58

Śluby plenerowe coraz popularniejsze – czy warto wybrać taką formę na ten wyjątkowy dzień?

Paweł Kotas Paweł Kotas pixabay

Pomysłów na organizację ślubu i wesela jest tyle, ile Par Młodych. Jednak każdego roku można zaobserwować pewne utrwalające się trendy. W ostatnich latach niezwykle popularne stały się śluby plenerowe.

Trend ten nasilił się jeszcze w okresie pandemii. Dlaczego śluby i wesela w plenerze są tak popularne? O czym należy pamiętać, kiedy zdecydujesz się na takie właśnie rozwiązanie?

Dlaczego śluby plenerowe są coraz popularniejsze?

W ostatnim czasie można zauważyć znaczny wzrost zainteresowania ślubami plenerowymi. Dzieje się tak z kilku względów. Jednym z nich jest to, że mają one przepiękną, unikatową oprawę, która na długo zapada w pamięci. Szczególnie chętnie takie uroczystości organizowane są późną wiosną i latem, a także wczesną jesienią, kiedy pogoda dopisuje, a natura kusi wieloma, soczystymi barwami. Sprawia to, że oprawa uroczystości jest naprawdę wyjątkowa.

Innym powodem, dla którego śluby w plenerze budzą tak duże zainteresowanie, jest obecna sytuacja pandemiczna, która dynamicznie się zmienia. Młodzi rezygnują z uroczystości w zamkniętych pomieszczeniach, aby móc bawić się bez obaw i zmniejszyć ryzyko zakażenia, a także móc zaprosić nieco więcej gości na swój wyjątkowy dzień.

O czym należy pamiętać, decydując się na ślub i wesele w plenerze?

Przy decyzji o ślubie w plenerze trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze uda się załatwić tego rodzaju uroczystość. Obecnie w Polsce można liczyć na udzielenie ślubu cywilnego poza Pałacem Ślubów w USC. Jednak ślub kościelny poza świątynią jest raczej niemożliwy. Warto też zwrócić uwagę na miejsce, w którym odbywać się będzie uroczystość. Musi ono zapewniać odpowiednie warunki do udzielenia ślubu, a także do organizacji wesela. Warto zatem poszukać ośrodka, gdzie może być wydzielone miejsce dla urzędnika udzielającego ślubu, by miało ono odpowiednią oprawę. Jednocześnie po zakończeniu uroczystości pozwalało gościom szybko przenieść się do części weselnej. Jednym z ciekawszych miejsc tego typu jest Osada Młyńska. Wesele w niej organizowane to naprawdę niezapomniane przeżycie. Jak wygląda tego typu uroczystość możesz zobaczyć m.in. na stronie https://pawelkotas.com/.

Fotograf na ślub plenerowy – czym kierować się przy wyborze?

Jeżeli decydujesz się na ślub i wesele w plenerze, oprócz wybrania miejsca, dekoracji i stylistyki całej imprezy, zwróć uwagę także na wybór odpowiedniego fotografa. Warto przede wszystkim skupić się na ofertach osób specjalizujących się w sesjach plenerowych. Bardzo ciekawą opcją związaną z fotografią na ślubie i weselu jest reportaż ślubny, który pozwala na uchwycenie wyjątkowych, spontanicznych momentów nie tylko w czasie uroczystości i późniejszej zabawy, ale także np. podczas przygotowań Pary Młodej i błogosławieństwa rodziców.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się zarówno z portfolio danej osoby, jak i ramową umową współpracy i ewentualnie dopasować jej treść do wspólnie poczynionych ustaleń.