wtorek, 15 listopad 2022 15:41

Pomoc drogowa – najlepsze wsparcie w trasie

Pomoc drogowa w Magdeburg Pomoc drogowa w Magdeburg https://laweta-magdeburg.com.pl/

Podróż polskimi i niemieckimi drogami może skończyć się szybciej niż planowaliśmy. Nie zawsze wystarczy dobry refleks, by uniknąć tragedii, nie zawsze też możemy zapobiec usterce czy awarii pojazdu.

Gdy zdarzenie drogowe wpłynie na nasze plany, pozostaje zadbać o profesjonalne wsparcie. Usuwanie skutków zdarzeń drogowych zapewnia pomoc drogowa. Pracownik zabezpiecza miejsce zdarzenia, dokonuje diagnostyki i proponuje najkorzystniejsze rozwiązanie problemów z samochodem. Na czym polegają usługi pomocy drogowej? Sprawdź, jak szybko uzyskać wsparcie w trasie.

Pomoc drogowa – jak działa wsparcie w trasie?

Usługi pomocy drogowej to kompleksowa obsługa zdarzeń drogowych. Doświadczenie pracowników i specjalistyczny sprzęt pozwalają sprawnie usunąć skutki zdarzenia – zabezpieczyć auto i zapewnić komfort pasażerów. Aby uzyskać wsparcie w trasie, wystarczy krótki telefon z opisem sytuacji. Pracownicy niezwłocznie odpowiedzą na zgłoszenie wysyłając na miejsce wykwalifikowaną ekipę, która zdejmie z kierowcy ciężar rozwiązania problemów, jakie spowodowało niespodziewane zdarzenie.

Pomoc drogowa w Magdeburg świadczy usługi przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Przez trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku firma dba o bezpieczeństwo na drogach zapewniając wsparcie, jakiego potrzebują kierowcy.

Naprawa czy laweta, czyli usługi pomocy drogowej

Pomoc drogowa oferuje usługi polegające na usuwaniu skutków zdarzenia drogowego. W zależności od jego okoliczności wezwany na miejsce pracownik może zaproponować doraźne naprawy lub usługi lawetą. Naprawa na miejscu zdarzenia możliwa jest, kiedy auto odmówiło posłuszeństwa z powodu drobnej usterki nie wymagającej szczegółowej diagnostyki. Pracownik firmy wykonuje naprawy, tak aby samochód był gotowy do dalszej jazdy bez konieczności wizyty w warsztacie.

Usługi pomocy drogowej to wszystkie czynności, których wykonanie może przywrócić sprawność pojazdu, dlatego firma może też zapewnić dowóz paliwa, zmianę koła albo uruchomienie auta z rozładowanym akumulatorem. A jeśli awaria jest na tyle poważna, że samochód nie może samodzielnie wyruszyć w trasę, wsparcie zapewnia laweta Magdeburg Niemcy.

Jakie pojazdy przewozi laweta?

Transport lawetą to idealne rozwiązanie, jeśli trzeba przewieźć samochód powypadkowy lub uszkodzony (rozruch silnika nie jest możliwy). Lawety zapewniają też bezpieczny przewóz samochodów zabytkowych (zbyt wolnych, by samodzielnie poruszać się po drogach) oraz pojazdów bez ważnego przeglądu technicznego.

Chociaż pomoc drogowa z założenia służy wsparciem dla wszystkich kierowców, którzy znaleźli się w potrzebie, nawet najbardziej nowoczesny sprzęt ma pewne ograniczenia. W przypadku lawety są to gabaryty pojazdów, które obsługuje – transport możliwy jest tylko wtedy, gdy pojazd się na niej zmieści. Z tego powodu usługi lawetą są przeznaczone dla takich pojazdów jak:

  • samochody osobowe;
  • samochody terenowe;
  • samochody dostawcze;
  • motocykle;
  • quady;
  • wózki widłowe
  • meleksy;
  • przyczepy kempingowe;
  • kampery;
  • maszyny rolnicze.