piątek, 22 październik 2021 18:24

Jesienne porządki – od czego zacząć?

zestaw do mycia okien zestaw do mycia okien pixabay

Jesień, tak samo jak wiosna, to idealny czas na porządki. Przygotowujemy się do zimy, najbardziej leniwej pory roku. Ułatwiamy sobie także proces świątecznego sprzątania, który nastąpi już niebawem. Od czego zacząć jesienne porządki?

 

Zacznij od niedostępnych miejsc

Kto odkurza sufit, żyrandole czy samą górę szafek? Chyba nikt. Dlatego właśnie w tych miejscach zbiera się pokaźna warstwa kurzu, a często także tłuszczu. To dotyczy przede wszystkim powierzchni kuchennych, na przykład okapu czy szczytów szafek. Zacznij właśnie od tych miejsc, które są mocno zabrudzone i zakurzone. Gdy brud będzie spadać na podłogę, możesz zmyć go za jednym zamachem, zamiast powtarzać tę czynność za każdym razem po czyszczeniu niedostępnych powierzchni. Jeśli znajduje się tam tylko kurz, z łatwością go przetrzesz. Gdy będzie tam także warstewka tłuszczu, uzbrój się w odpowiednie preparaty. I nie zapominaj o czyszczeniu mebli od środka. Przetrzyj szafki wilgotną ścierką po opróżnieniu jej zawartości. To zmobilizuje cię także do poukładania i posegregowania wszystkich bibelotów.

Nie zapomnij o oknach

Czyszczenie okien to prawdziwa zmora. Zwykle zostawiamy to na sam koniec, jednak nie warto – lepiej mieć z głowy ten wysiłek. Poza tym przygotuj sobie zestaw do mycia okien, który zaoszczędzi ci trudów mycia szyb. Powinien znajdować się w nim nie tylko płyn, ale także myjka, która raz dwa pozwoli ci uporać się z zabrudzeniami.

Na koniec podłoga

Podłogę zostaw na sam koniec – po wyczyszczeniu wszystkich powierzchni, szafek, okien, szaf i szuflad. Koniecznie odkurz ją dokładnie, by pozbyć się całego kurzu i zabrudzeń, które pospadały w trakcie sprzątania. Dopiero później zabierz się za zmywanie podłóg. Idealnym urządzeniem do tego będzie mop parowy, który umożliwi ci nie tylko wyczyszczenie powierzchni, ale również pozbycie się z nich nawet 99,9% bakterii i zarazków.

Jesienne porządki to idealny czas na to, by pozbyć się zalegających w mieszkaniu zbędnych rzeczy i trochę odświeżyć przestrzeń życiową. Jeśli szukasz akcesoriów, które pomogą ci w przygotowaniu mieszkania na zimę, koniecznie zajrzyj na stronę Leifheitsklep.pl.