Wydrukuj tę stronę
środa, 20 kwiecień 2022 17:53

Rozwiązania uchylno-przesuwne w oknach - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Okna uchylno-przesuwne Okna uchylno-przesuwne pixabay

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy na rodzimym rynku zaobserwować można niezwykle ciekawy trend jeżeli chodzi o elementy wykończeniowe.

Okazuje się, że konsumenci o nawet kilkanaście procent chętniej niż jeszcze do niedawna sięgają po okna uchylno-przesuwne. Dlaczego tak się dzieje? Na ich korzyść przemawia nie tylko niewygórowana cena, ale także uniwersalność. Dość powiedzieć, że odpowiednio przystosowany do potrzeb konsumenta oraz wykonany zgodnie z podanymi przez niego wymiarami produkt końcowy może zostać zamontowany w mieszkaniu, domu jedno- i wielorodzinnym, biurze, a także w budynku użyteczności publicznej.

Okna uchylno-przesuwne mogą zostać nie tylko uchylone w sytuacji, gdy pragniemy, aby do wnętrza danego pomieszczenia przedostało się nieco świeżego powietrza z zewnątrz, ale także mogą one zostać otwarte na oścież dzięki zaimplementowaniu w ramie specjalnych prowadnic i rolek o podwyższonej wytrzymałości.

Okna uchylno-przesuwne dostępne są na polskim rynku w kilku podstawowych wariantach, a mianowicie w wersji drewnianej, aluminiowej oraz PVC. Każda z nich cechuje się pożądanymi przez konsumentów korzyściami, jak również niesie ze sobą pewne wyzwania w kwestii codziennej eksploatacji, o których należy pamiętać przed złożeniem ostatecznego zamówienia.

Warto jednakże w tym miejscu nadmienić, że dzięki pieczołowitości wykonania, każdy z takich produktów zapewni nam doskonałą izolację termiczną, jak również zabezpieczy przed dochodzącymi z zewnątrz hałasami o wysokim poziomie decybeli, przed którymi pragnęlibyśmy się uchronić. Produkty takie w sposób optymalny zadbają o jakość naszego wypoczynku lub też pracy, jednocześnie przyczyniając się w sposób zauważalny do ograniczenia ponoszonych opłat za opał oraz ogrzewanie. Będą one w ujęciu rocznym z pewnością zauważalnie niższe, a wszystko to dzięki doskonałemu spasowaniu ze sobą poszczególnych elementów stanowiących okna uchylno-przesuwne, przekładającemu się na ich ponadprzeciętną szczelność.

Jeżeli podejmiemy decyzję o zaopatrzeniu się w renomowanym sklepie oferującym elementy wykończeniowe, będziemy mieli możliwość nabycia nie tylko samych okien, ale także specjalistycznych akcesoriów, dzięki którym będziemy w stanie dostosować je do własnych preferencji w stopniu optymalnym.

W ich zakres wchodzą nie tylko klamki dostosowane kolorystycznie do odcienia ramy okiennej, ale także specjalistyczne komponenty, takie jak na przykład zawiasy przeciwwyważeniowe czy też zamki obsługiwane przy pomocy kluczyka, dzięki którym możemy w sposób odczuwalny zwiększyć bezpieczeństwo przestrzeni w której wypoczywamy bądź pracujemy.

Aby do absolutnego minimum ograniczyć ryzyko włamania lub też nieupoważnionego wtargnięcia, warto wszystkie przestarzałe oraz niejednokrotnie dość sfatygowane elementy wykończeniowe wymienić na najwyższej jakości okna uchylno-przesuwne. Połączymy w takim przypadku komfort użytkowania, walory estetyczne oraz podwyższone bezpieczeństwo - są to naszym zdaniem korzyści nie do pogardzenia!