środa, 04 maj 2022 17:40

Czym jest budowa domu pod klucz?

budowa domów pod klucz Euromedbud budowa domów pod klucz Euromedbud pixabay

Budowa domu pod klucz to bardzo popularna usługa, która pozwala natychmiast uzyskać gotowe mieszkanie z wykończeniem. Razem z tym nie ma już potrzeby w jakichkolwiek poprawkach swojego gniazda.

Aby wynik spełnił twoje oczekiwania, musisz znaleźć rzetelna firmę budowlano-remontową w Warszawie - wejdź na stronę, dysponująca kompetentną kadrą i baza zasobów. Firma "Euromedbud" podejmie się realizacji projektu o dowolnej skali i poziomie trudności: od Ciebie – pomysły i życzenia, od nas – dom Twoich marzeń!

Dom pod klucz – co jest wliczone w cenę?

W zabudowie domów dostępne są trzy pakiety usług – surowy stan domu, dom z wykończeniem oraz "pod klucz". W pierwszym przypadku wykonawca ogranicza się do budowy fundamentu, ścian oraz dachu. W drugim przypadku wykonują się też prace elewacyjne, wyrównanie powierzchni, rozprowadzenie instalacji, montaż okien i drzwi wejściowych. Budynek "pod klucz" jest w pełni przygotowany do użytkowania; świadczone są usługi w zakresie wykończenia i wyposażenia infrastruktury:

 • układanie podłóg;
 • układanie płytek w łazienkach;
 • montaż drzwi wewnętrznych;
 • montaż sufitów napinanych;
 • wykończenia dekoracyjne – malowanie ścian i sufitów, tapetowanie;
 • podłączenie urządzeń sanitarnych;
 • umeblowanie i dekoracja pomieszczeń – na życzenie klienta;
 • architektura krajobrazu i zagospodarowanie terenów przyległych.

Etapy realizacji projektu

Kolejną zaletą budowy domu "pod klucz" jest to, że firma- wykonawca zajmuje się organizacją pracy, dzięki czemu nie musisz rezygnować ze swoich planów, aby kontrolować pracowników. Standardowy plan usług obejmuje pełen zakres działań przygotowawczych, prace budowlano-montażowe oraz wsparcie prawne budowy:

 • opracowanie i zatwierdzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
 • wybór i podział działki;
 • przygotowanie terenu/placu pod zabudowę;
 • organizacja prac budowlano-montażowych;
 • oddanie budynku do użytku.

Wszystkie punkty organizacyjne są omawiane przed zawarciem umowy budowlanej – w trakcie konsultacji uzgadniane są prawa i obowiązki stron, kwestie finansowe, dobór materiałów budowlanych i terminy wykonania prac. Szacunkowe ceny są podane na stronie internetowej firmy; ostateczny koszt jest obliczany indywidualnie, biorąc pod uwagę specyfikę projektu i może być dostosowywany w miarę postępu prac. Aby pomóc ci się zorientować, przyjrzymy się każdemu etapowi projektu.

Opracowanie i uzgodnienie projektu

Istnieją dwa podejścia do projektowania domków – zastosowanie typowych standardowych projektów i indywidualny projekt domu. Na podstawie zadania technicznego i obliczeń deweloper przygotowuje zestaw rysunków i główny plan budynku, po czym sporządza się kosztorys z uzasadnieniem kosztów realizacji projektu. Dokumentacja projektowa jest następnie przekazywana do zatwierdzenia organom kontrolnym i finalizowana z uwzględnieniem otrzymanych uwag; im wyższy profesjonalizm dewelopera, tym mniej czasu zajmuje wydanie pozwolenia na budowę.

Wybór i podział działki

Działka budowlana jest wybierana ze względu na skalę zabudowy i plan terenu, wyniki badań topograficznych i badań geologicznych na terenie. Bierze się pod uwagę obecność komunikacji i możliwe sposoby podłączenia; w przypadku braku sieci miejskich opracowywane są inne możliwe opcje podłączenia. Biorąc pod uwagę zebrane informacje, dokonuje się podziału terytorium domowego – rozmieszczenia domów i budynków gospodarczych w celu stworzenia komfortowych warunków życia.

Przygotowanie placu budowy

Budowa fundamentu poprzedzona jest przygotowawczymi pracami gruntowymi – wyrównaniem i ubijaniem terenu, kopaniem wykopu, wylewaniem fundamentu i usuwaniem gleby. Rodzaj fundamentu jest wybierany w zależności od cech konstrukcyjnych budynku, rodzaju gleby, bliskości wód gruntowych i innych parametrów.

Prace budowlano-montażowe

Budowa skrzynki budynku rozpoczyna się od budowy ścian, sufitów i przegród, a następnie przechodzi do prac dekarskich – instalowanie krokiew i dachu; równolegle wykonuje się izolację wodną, parową i akustyczną, izolację elewacji i dachu. W następnym etapie układane są systemy podtrzymywania życia – hydraulika, kanalizacja, ogrzewanie i zasilanie elektryczne, po czym przechodzimy do wykończenia.

Oddanie budynku do użytku

Po zakończeniu prac sporządza się protokół odbioru robót, który podpisują obie strony; następnie dokument ten potwierdza prawo klienta do gwarancji. Ponadto, przy budowie domu" pod klucz " deweloper pomaga w rejestracji własności domku i działki, uwalniając klienta od niepotrzebnej biurokracji.

Budowa domów "pod klucz" w firmie"Euromedbud"

Firma "Euromedbud" posiada duże doświadczenie w budowie domów i dysponuje wyselekcjonowaną kadrą wykwalifikowanych inżynierów i pracowników do budowy solidnych domów podmiejskich w jak najkrótszym czasie. Umów się na wstępną konsultację w celu omówienia szczegółów zamówienia i obliczenia kosztu projektu; w razie potrzeby pomożemy Ci sporządzić zadanie techniczne i zoptymalizować kosztorys, abyś zmieścił się w budżecie i jak najszybciej urządził parapetówkę!