Wydrukuj tę stronę
środa, 08 wrzesień 2021 08:42

Agregaty tynkarskie – zastosowanie i korzyści. Kiedy warto je stosować?

polskie agregaty tynkarskie polskie agregaty tynkarskie pixabay

Tynkowanie jest procesem wymagającym czasu. Aby jednak go przyspieszyć, coraz częściej sięga się po nowoczesne maszyny. Zaliczają się do nich agregaty tynkarskie, które można zobaczyć obecnie na wielu placach budów. Co warto wiedzieć na temat agregatów? Sprawdzamy ich zastosowania, korzyści i podpowiadamy, kiedy warto je stosować!

 

Czym jest urządzenie jak agregat tynkarski?

Agregatami tynkarskimi określa się typ urządzeń używanych podczas tynkowania, których zdaniem jest przystosowywanie oraz nakładanie tynków na powierzchnie – ściany, sufity.

Pod kątem swojej budowy agregaty tynkarskie składają się z pojemnika, w którym umieszcza się masę, węża, który służy do napełniania pojemnika w połączeniu z pompą wody, a także z pompy odpowiadającej za tłoczenie gotowego materiału. Tłoczony jest on wężem do specjalnej lancy zakończonej pistoletem, która obsługiwana jest przez pracownika.

Obecnie w wielu firmach używane są polskie agregaty tynkarskie – firmy z Polski oferują jedne z lepszych typów agregatów znajdujących się na rynku, które charakteryzują się wieloma zaletami, szeroką funkcjonalnością oraz dodatkowo przystępnymi cenami.

Dlaczego warto korzystać z agregatów tynkarskich?

Agregaty tynkarskie zapewniają szereg korzyści podczas prac tynkarskich. Dlaczego warto zdecydować się na tego typu urządzenia podczas tynkowania nawierzchni?

Wśród najważniejszych korzyści związanych z agregatami tynkarskimi znajdują się poniższe:

  1. Oszczędność czasu – prace tynkarskie można wykonać znacznie szybciej niż przy nakładaniu tynku ręcznie.
  2. Szerokie zastosowanie – za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać różne rodzaje tynków, między innymi tynki gipsowe, cementowe, wapniowe, a także inne typy materiałów, na przykład wylewki, kleje, dlatego mają one szerokie zastosowanie.
  3. Wysoka jakość – tynki wykonane za pomocą agregatów wyróżniają się wysoką jakością, ponieważ nakładane są równą, odpowiednią grubą warstwą i dokładnie pokrywają powierzchnię.
  4. Niższe koszty – w przypadku dużych powierzchni tynkowanie maszynowe, ponieważ tak określa się także tynkowanie z użyciem agregatów tynkarskich, pozwala na obniżenie kosztów.
  5. Brak ciężkich zabrudzeń – po tynkowaniu maszynowym nie pozostaje aż tak dużo zabrudzeń do sprzątania jak po tynkach nakładanych metodą ręczną.

Kiedy warto korzystać z agregatów tynkarskich?

Agregaty tynkarskie są urządzeniami o bardzo szerokim zastosowaniu, ponieważ mogą być one wykorzystane do wykonania różnych typów tynków. Kiedy najbardziej opłacalne jest skorzystanie z tego typu urządzeń?

Najczęściej agregaty tynkarskie są używane podczas tynkowania powierzchni dużych, ponieważ wtedy są one w stanie zapewnić największą opłacalność z prowadzonych prac. Tynki te mogą wtedy być wykonane znacznie szybciej niż ręczne, co dodatkowo przekłada się także na niższe koszty pracownicze.

Wobec tego tynki maszynowe najczęściej używane są w przypadku dużych inwestycji, na przykład na placach budów obiektów mieszkalnych – bloków, apartamentów, biurowców, obiektów komercyjnych i przemysłowych. Także stosowane są one przy budowie oraz remontach domów jednorodzinnych.

Skąd uzyskać urządzenia do tynkowania maszynowego?

Firmy wykonujące prace tynkarskie najczęściej decydują się na zakup tego typu sprzętu. Z dostępnymi wariantami agregatów można zapoznać się między innymi na stronie polskiego producenta agregatów pod adresem sklepagregatymalek.pl.

Można także zdecydować się na wynajęcie agregatu tynkarskiego w firmach zajmujących się wypożyczaniem sprzętu budowlanego i wykończeniowego.